Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Zdravie
  • Týchto znepokojujúcich 6 dôležitých symptómov indikuje nesprávnu činnosť vášho srdca. Väčšina ľudí je prehliada, čo môže spôsobiť aj smrť.

Týchto znepokojujúcich 6 dôležitých symptómov indikuje nesprávnu činnosť vášho srdca. Väčšina ľudí je prehliada, čo môže spôsobiť aj smrť.

reklama:
001.jpg

V dnešnej dobe je veľmi dôležité sa neustále chrániť. Okolo nás sa vyskytuje veľké množstvo negatívnych faktorov, ktoré môžu narušiť a ohroziť naše zdravie. V rámci zdravie je najdôležitejšie starať sa o svoje srdce, pretože je to naša životodarná pumpa, bez ktorej by sme nemohli žiť. Je však veľa ľudí, ktorí s ním majú problémy a mnohokrát o tom ani nevie. Pomocou týchto niekoľkých príznakov spoznáte, či sa máte kvôli zlému srdiečku znepokojovať. Pozorne sa na to pozrite, pretože niektoré príznaky možno pravidelne zažívate. Ak áno, potom iste zvážte návštevu lekára.

Bolesť rúk a kašeľ

Prvým príznakom je bolesť, ktorá sa šíri prostredníctvom vašich horných končatín. Je veľa mužov, ktorí trpia pravidelnú bolesťou ľavej ruky a žien, ktoré trpia bolesťou v oboch končatinách. Sú tiež ženy, ktoré pociťujú bolesti v lakti. Väčšinou sa to deje tesne pred infarktom, lebo tadiaľ mieri nervy do miechy.

Nezastavujúc kašeľ môže byť tiež príznakom srdcového problému. Ak kašlete a občas aj vykašlite krv, môže sa jednať o nejaké srdcové zlyhanie. Príznaky môžu byť aj dýchavičnosť, však kašeľ môže byť iba spôsobený obyčajným nachladnutím. V žiadnom prípade to ale nepodceňujte.

Opuchy a nechuť k jedlu

Opuchnuté nohy sú príznakom, že vaše srdce nepracuje správne ako pumpa. Tekutina z ciev uniká do okolitých tkanív a najčastejšie sa ukladá na chodidlách. Môže sa jednať o periférny edém, avšak je potrebné si na to dať pozor.

Ak nemáte v poslednej dobe chuť na jedlo a často pociťujete určitú nevoľnosť, môže to byť spôsobené srdcovými problémami. V oblasti pečene a čriev sa hromadia tekutiny, čo narušuje správne trávenie. A práve tieto problémy mávajú ľudia trpiaci srdcovými problémami.

Depresia a mdloby

Zažívate v poslednej dobe úzkosti a depresie? Môže to byť spôsobené nezdravým životným štýlom a nadmerným stresom. A ako je známe, tak stres môže viesť k srdcovému zlyhaniu. Preto by ste sa mali kontrolovať, lebo vás môže stretnúť tachykardia, zvýšenie krvného tlaku alebo pomalá činnosť srdca. Dávajte si pozor.

Medzi ďalšie príznaky môže patriť tiež strata vedomia alebo mdloby. Srdce správne nepumpuje krv, čo môže spôsobiť upchatie tepien. Ak máte teda pocit, že nemôžete dýchať alebo skorého omdletie, potom iste vyhľadajte lekára.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 14. marca 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.