Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Transplantácia vlasov – často kladené otázky

3fmpuuiwwl10fw9.jpg
Transplantácia vlasov – často kladené otázkyFoto: Klient

Už dlhšie sa zaoberáte myšlienkou transplantácie vlasov? Chcete podstúpiť zákrok, no stále máte pochybnosti? Nižšie sme zhrnuli najdôležitejšie otázky, ktoré sa zvykli vynoriť. Snažíme sa Vám dať na ne dôkladné a uspokojivé odpovede, aby sme so všetkými potrebnými informáciami rozptýlili prípadnú neistotu a aby ste sa bez obáv mohli rozhodnúť pre transplantáciu vlasov.

Je transplantácia vlasov bolestivá?

Transplantácia vlasov je úplne bezbolestný zákrok, avšak po anestézii môže pacient počas zákroku pociťovať jemné brnenie.

Vznikajú na pokožke hlavy nejaké trvalé stopy po transplantácii vlasov?

Nevznikajú. Vďaka mimoriadne precíznemu nástroju na vyberanie štepov nedochádza k žiadnemu rezu na pokožke hlavy a nevznikajú žiadne jazvy ani biele bodky. Hoci sa po zákroku na pokožke hlavy objavia drobné chrasty, tieto do 2 týždňov bez stopy zmiznú.

3fmpuuiwwl10fw9.jpg

Aké sú metódy transplantácie vlasov?

Na klinike má pacient možnosť vybrať si tú najideálnejšiu metódu. Rozdiel je v nástroji (tenká dutá ihla), ktorý je určený na výber štepov.

Pri metóde, ktorú nazývame FUE (Follicular Unit Extraction) sa skupiny vlasov (štepy) vyrežú dookola s dutou ihlou s priemerom 1,0 – 1,2 mm. Doktor potom vytvorí pomocou mikro rezu otvor do pokožky hlavy v cieľovej oblasti, do ktorého implantuje štep. Cieľová oblasť je časť hlavy kde nastalo rednutie vlasov či plešatenie. Štepy sú vlasové jednotky, ktoré môžu obsahovať 2-3 ba dokonca v ojedinelých prípadoch až 4-5 vlasov.

Metóda S.H.E vyvinutá klinikou PHAEYDE je najmodernejšia technika na transplantáciu vlasov. Vyvinula sa z metódy FUE. Vďaka mikro tenkej dutej ihle s priemerom 0,5 – 0,8 mm, stopy po zákroku zmiznú asi za týždeň, maximálne ale za 10 dní, rovnako ako stopy po menších vpichoch ihlou. Nevznikajú žiadne veľké rezy a preto ani jazvy. Stehy nie sú potrebné. Najväčšou výhodou tejto techniky je, že vďaka extrémne tenkej precíznej dutej ihle sa štepy v darcovskej oblasti nepoškodia a na dosiahnutie čo najprirodzenejšieho výsledku môžu byť vlasové folikuly vsadené mimoriadne husto.

Ako dlho trvá zákrok?

Transplantácia vlasov trvá jeden alebo dva dni v závislosti od množstva vlasov, ktoré sa majú transplantovať.

Ako dlho trvá úplné zotavenie po transplantácii vlasov?

Darcovská oblasť bude na 4-5. deň trochu svrbieť a páliť, ale toto nepohodlie je iba dočasné, po niekoľkých dňoch úplne zmizne.

Cieľová oblasť sa hojí o niečo pomalšie, treba počítať s výskytom drobných chrást. Úplné zahojenie v tejto oblasti môže trvať 6 – 12 dní, pacient sa však vôbec nemusí obávať trvalých jaziev.

Kedy bude výsledok transplantácie vlasov viditeľný?

Po zákroku je zmena hustoty vlasov pacienta viditeľná už v šiestom mesiaci, zatiaľ čo konečný výsledok sa dostaví po 10 – 12 mesiacoch.

Lf1te07h431u5ug.jpg

Naozaj mi transplantované vlasy zostanú?

Áno. Štepy z darcovskej oblasti sú odolné voči vypadávaniu, zostanú životaschopné a vydržia po celý život pacienta.

Ak máte ďalšie otázky, sme Vám k dispozícii. Kontaktujte nás a príďte na osobnú konzultáciu.

Vysoko kvalitná transplantácia vlasov v roku 2022 iba na klinike PHAEYDE!

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 25. mája 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.