Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto zistenie vás prekvapí! Celý život robíte pri svojej ušnej hygiene jednu zásadnú vec úplne zle!

reklama:
Fb 3.jpg

Tyčinky do uší sa nachádzajú vo väčšine kúpeľní, ale odborníci sa zhodujú, že ich používanie je pre naše uši veľmi škodlivé. Zvlášť ak ich používate  pravidelne. Ak máte pocit, že sa jedná o najlepší spôsob čistenia uší, teraz vám prinášame niekoľko vážnych argumentov, prečo tyčinky do uší naďalej už nepoužívať.

Zatlačujú ušný maz do vnútra ucha

Ak ste si mysleli, že si pomocou tyčiniek uši dôkladne vyčistíte, ste na omyle. Všetok zvyšný ušný maz akurát zatláča hlbšie do ušného kanálika, čím riskujete prepichnutie ušného bubienka. V dôsledku stlačenia ušného mazu sa vytvorí kompaktná hmota, ktorú je neskôr ťažké odstrániť. Takáto situácia môže znížiť schopnosť počuť.

Môžete si spôsobiť zranenie

Používaním ušných tyčiniek riskujete zranenia ako:

  • Prepichnutie ušného bubienka
  • Poškodenie alebo stratu sluchu
  • Poškriabaniu ušného kanálika

To všetko môže ľahko viesť k rozvoju infekcie v uchu.

Zasychanie ucha

Ušný maz predstavuje ochranu pre naše uši, nie je teda vždy dobré ho odstraňovať. Chráni naše uši pred baktériami, hmyzom a infekciami. Ak si čistíte uši príliš často, ucho môže ľahko vyschnúť, svrbieť a začať sa lúpať. Rovnako ako u predchádzajúceho bodu, aj v tomto prípade sa môže jednať o riziko vzniku infekcie.

Uši sa vedia čistiť samé

Ak je vo vašom tele všetko v poriadku a organizmus funguje tak, ako má, prebytočného mazu sa uši zbavia samy. Napríklad pri pohybe čeľustí, počas zívania alebo žuvania sa ušný maz posunie smerom von.

Ako si čistiť uši bez vatových tyčiniek?

Pokiaľ ale napriek tomu trváte na tom, že si uši chcete čistiť vy sami, skúste namiesto vatovej tyčinky túto metódu. Pripravte si:

  • 1 čajovú lyžičku morskej soli
  • ½ šálky teplej vody
  • misku
  • uterák
  • lekársku striekačku

Do misky nalejte teplú vodu a pridajte morskú soľ. Natiahnite vytvorený roztok do lekárskej striekačky a jemne tekutinu vytlačte do svojho ucha. Pod hlavu si položte uterák a ľahnite si na opačné ucho. Držte najmenej 5 minút a potom sa otočte na druhú stranu a nechajte tekutinu vytiecť na uterák. Celý proces opakujte aj s druhým uchom.

K téme:

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 1. októbra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.