Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto Vás prekvapí: Jedzte 3 dni toto a pozorujte, ako sa Vaše telo prečistí!

reklama:
00 3.png

Čo keby ste sa dokázali zbaviť mŕtvych baktérií, nestrávených zvyškov potravy, chemikálií, antibiotík, pesticídov, fluóru, chlóru, parazitov, ťažkých kovov a tuku, ktorý drží všetky tieto toxíny vo vašom tele?

A to všetko len s jednoduchým receptom, ktorý treba jesť len 3 dni.

Ak skutočne väčšina ochorení začína v čreve, ako nám raz Hippokrates povedal, potom je možné ich vyliečiť v prípade, keď si vyliečite svoje črevo.

Zlé trávenie ako príčina väčšiny ochorení

Ak máte trvalé problémy s trávením, ako sú zápcha, syndróm presakujúceho čreva spôsobený mikroskopickými dierkami v sliznici, alebo ak trpíte plynatosťou a poruchami trávenia, je to zvyčajne len začiatok.

V prípade, že sa u vás uvedené ťažkosti vyskytli, ide o varovné signály, že vaše črevo nie je zdravé!

Toxíny nachádzajúce sa vo vašom čreve vám však spôsobujú škody aj na zvyšku tela. Ak je telo nedokáže vylúčiť dostatočne rýchlo, nemá inú možnosť, než je opätovne vstrebať do krvného obehu. Lekársky sa tomu hovorí „reabsorpcie“.

Tá potom vedie k únave, zvláštnym chutiam v ústach, nárastu hmotnosti, nadúvanie, kožným vyrážkam, bolesti kĺbov, slabé pamäte a prípadne k chronickému zápalu čriev, ktorý následne vedie k závažnejším chorobám ako sú depresie či rakovina.

Z ajurvédskej perspektívy, ak máte slabé Agni – sanskritského slová opisujúce váš črevnej oheň, ktorý je spojený s cyklami slnko, potom si nikdy neužijete výborné zdravie.

Črevné nervový systém, niekedy nazývaný aj druhý mozog tela, nemôže komunikovať so zvyškom nervového systému správne v situácii, keď sa utápa v toxínoch.

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že naše črevá majú rovnaký počet nervových buniek ako celá chrbtica. Nedokážu však fungovať správne, ak sa o našu črevnú mikroflóru nestaráme.

Rovnako ako mozog, aj črevo posiela a prijíma signály cez nervové impulzy, ktoré neustále prenášajú každú skúsenosť, vrátane našich emócií.

Môžete si teda ľahko predstaviť, čo sa stane, keď je črevná nervový systém upchatý.

Nedokáže naďalej vysielať správne signály, alebo obrazne povedané, začína hovoriť: „Hej, dusíme sa!“

Ako zistíte, že máte zanesená čreva

Ak si nie ste istí, či váš črevný nervový systém funguje správne, spýtajte sa sami seba:

 1. Zažívate často plynatosť, najmä po jedle?
 2. Cítite sa nemotorné a pomalí?
 3. Je váš jazyk pokrytý hustým, belavým povlakom?
 4. Ráno vám chvíľu trvá, než sa naozaj prebudíte a ste pripravení vstať z postele?
 5. Trpíte často nachladnutím alebo vírusovými ochoreniami či bakteriálnymi infekciami?
 6. Cítite sa leniví a nemotivovaní, rovnako ako vaše ciele a ambície nestojí za veľa?
 7. Ak ste na niektorý bod odpovedali kladne, je pravdepodobné, že si budete musieť urobiť domácu očistu čriev.

Príčiny pomalého prechodu potravy črevami

Pomalá čreva môžu byť spôsobená stravou chudobnou na živiny, niektorými liekmi ako sú antibiotiká, ktoré ničia zdravú črevnú flóru, tiež nedostatočnou hydratáciou, nedostatkom pohybu a ďalšími faktormi.

Tieto skutočnosti spôsobujú nahromadeniu toxínov v tele a tuky, ktoré zvyčajne viažu na seba tieto toxíny, sa začínajú tiež hromadiť.

Každým kilom, ktoré zhodíte vďaka lepšej strave, dostatočnému spánku a pohybu, sa tiež zbavíte celej rady toxických látok, ktoré sú uložené v danom tuku.

Ak si myslíte, že nie ste vystavení toxínom a nemáte ich nahromadené vo vašom tele, zvážte nasledovné. Len taký novorodenec má v priemere 287 chemických látok v pupočnej šnúre, z ktorých 217 je neurotoxických (jedovatých pre nervy alebo nervové bunky).

Myslíte si, že je možné, aby niektoré z týchto toxínov boli uviaznuté vo vašom čreve od narodenia? Ak máte zdravé črevá, črevá by sa vám mala naštartovať niekoľko hodín po jedle.

Ak nie, začnete naberať na váhe, cítiť únavu a mať problémy s psychikou.

Našťastie nasledujúci recept na prípravu domáceho prečisťujúceho šalátu vám pomôže prečistiť vaše črevo od zvyškov z jedál, toxických látok a poskytne vám dostatok vlákniny.

Pomôže vám tiež vyrovnať hladinu pH v tele. Toto sú všetko dôležité kroky pri obnove zdravie vašich čriev.

Stačí, keď tento šalát budete jesť 3 dni po sebe na večeru (alebo častejšie, ak vydržíte) a budete šokovaní, čo všetko z vás vyjde. Výsledky sú naozaj úžasné!

Recept na domáce prečisťujúce šalát

Na prípravu tohto šalátu budete potrebovať nasledovné ingrediencie:

ingrediencie

 • bio kapusta
 • bio červená repa
 • bio mrkva
 • citrónová šťava
 • bio olivový olej
 • bylinky

Poznámka: Ak nezoženiete bio ovocie a zeleninu, môžete použiť aj klasické, ale snažte si je dobre umyť od zvyškov pesticídov vo vlažnej octovej vode.

postup

 1. Nastrúhajte 2 menšie hlávky kapusty, 1 kúsok červenej repy a 1 mrkvu. Množstvo si môžete upraviť podľa toho, či budete šalát jesť Sámi alebo sa k vám pripoja aj iní ľudia.
 2. Pridajte bylinky, ako sú koriander, oregano, klinček, petržlen alebo bazalka. Všetky tieto bylinky majú vysoký obsah živín, ale môžete si pridať akékoľvek bylinky, ktoré máte radi.
 3. Zeleninu s bylinkami dobre premiešajte a pridajte trochu citrónovej šťavy. Nakoniec prelejte šalát s extra panenským olivovým olejom.

Uvedený šalát konzumujte aspoň 3 dni, môžete aj dlhšie. Ideálne by bolo, aby sa stal pravidelnou súčasťou vášho jedálnička aspoň raz za týždeň.

Tento šalát vám poskytne veľa minerálnych látok a vitamínov, ako aj ďalšie výživné látky, vrátane vlákniny a pektínu, o ktorých je zrejmé, že pomáhajú prečisťovať črevá.

Ak chcete pokračovať v detoxikácii čriev, začnite užívať aj probiotiká. Dodáte si tak do tráviaceho systému prospešné baktérie. A nezabudnite – jedzte vždy na pokojnom mieste a len vtedy, keď ste hladní.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 21. marca 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.