Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Články
  • Zdravie
  • Toto sú varovné signály, oznamujúce riziko rakoviny štítnej žľazy. Mnoho ľudí ich podceňovali a potom si od lekára museli vypočuť zlé správy.

Toto sú varovné signály, oznamujúce riziko rakoviny štítnej žľazy. Mnoho ľudí ich podceňovali a potom si od lekára museli vypočuť zlé správy.

reklama:
Fb 43.jpg

V dnešnej modernej dobe veľmi často spoliehame, že medicína je všemocná a dokáže zázraky. Veľakrát to tak je, ale stále platí, že prevencia je pol zdravia a dokáže vám zachrániť život. Buďte k svojmu telu pozorní a včas rozpoznajte nebezpečnej choroby, ktoré vám môžu hroziť. Pevne dúfame, že sa vám všetky zákernej chorobe vyhnúť a budete žiť šťastný a dlhý život bez zbytočných návštev lekárov. Aj napriek tomu vám odporúčame, aby si svojmu telu venovali viac pozornosti, a keď sa objaví niektorý varovný signál, tak sa s ním nebáli ísť k lekárovi. Dnes si ukážeme, ktoré signály môžu značiť hroziace rakovinu štítnej žľazy.

Rakovina je vždy ťažkosť

Diagnostikovanie rakoviny štítnej žľazy alebo problémy s ňou, je v dnešnej dobe pomerne časté. Našťastie sa jedná o druh rakoviny, resp. ochorenie, ktoré možno vyliečiť ľahšie ako iné druhy rakoviny. Aj napriek tomu sa stále jedná o rakovinu, a preto je potrebné k tomu pristupovať zodpovedne. V opačnom prípade by to mohlo mať katastrofálne dôsledky. Najčastejšími problémami, ktoré značí problémy so štítnou žľazou, sú opuchy krku a ťažkosti s prehĺtaním.

Príznaky rakoviny

Príznaky nádoru štítnej žľazy nemusí byť vždy úplne špecifické a veľmi často ich odhalí až ultrazvukové vyšetrenie. Veľmi často sa však jedná o nasledovné príznaky: opuchy krku, zväčšené lymfatické uzliny, ťažkosti s prehĺtaním, bolesť hrdla a nepríjemný chrapot. Nie je však nutné, aby všetky uzliny znamenali problémy so štítnou žľazou.

Typy rakoviny

Teplá uzlina znamená nadmernú činnosť štítnej žľazy a tu medzi príznaky patrí: rýchly srdcový rytmus, potenie, znížená tepelná tolerancia a výrazná strata hmotnosti. Studená uzlina znamená vo veľkej miere prípadov problémy a hroziace rakovinu. Typ uzliny sa u pacientov získava izotopov, vyšetrením. Rakovina štítnej žľazy má 4 druhy. Najbežnejším je papilárne a postihuje až 80% pacientov s rakovinu. Ďalšími typmi sú medulárnou, folikulárna a anaplastický. Všetky typy sa musia riešiť s lekárom a väčšinou operatívne formou. Dbajte preto na svoje telo a dávajte si pozor.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 18. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.