Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto sú potraviny vyrobené v Číne ktorým sa musíte vyhnúť a nekupovať ich v žiadnom prípade!

reklama:
Fb 14.jpg

Nehovoríme to radi, ale v Číne začali vyrábať ryžu z plastu. Táto situácia nepochybne postúpila do extrémnej roviny. Nie je pochybnosť o tom, že aj malé množstvo plastu má škodlivé účinky na hormóny a tráviaci systém. Umelá hmota obsahuje chemickú zlúčeninu, ktorá napodobňuje BPA, estrogén a jeho požitie zvyšuje hladinu toho hormónu do extrémne vysokej úrovni.

Aby bolo jasné, jeho požitie vedie k rakovine prsníka a to je len jeden prípad z mnohých, ktoré varujú pred účinkami konzumácie potravín vyrobených v Číne.

Čína je najväčším výrobcom pesticídov, takže potraviny z tejto krajiny sú plné pesticídov. Jedna sa o 10 najčastejšie používaných potravín, ktoré boli vyrobené v Číne.

Čínsky jablkový džús

Nemajú právne predpisy o reakcii na chémiu a pesticídy v potravinách.

Čínsky cesnak

Čínsky cesnak sa postrieka škodlivými chemickými látkami, ktoré zanechávajú zlú pachuť.

Kura

Odborníci sa obávajú o kvalitu toho mäsa, ktoré pochádza z krajiny s vysokými prípady vtáčej chrípky a chorôb prenášaných potravou.

01 6.jpg

Treska

Vyrába sa a udržiava vo veľmi nezdravých podmienkach, súc vo vlastnom odpadu.

Ryba tilapia

Je to jedna z bežných rýb chovaných v Číne. Táto ryba je udržiavaná v malom bazéne odpadových vôd a kŕmia sa so všetkými druhmi nebezpečných odpadov a látok. Ďalším dôležitým faktom je, čo by ste mali zvážiť je, že v Číne nedovoľujú svojim deťom konzumovať morské živočíchy z fariem.

Zelený hrášok

Falošný zelený hrášok bol objavený v Číne v roku 2005. Je vyrobený zo sójových bôbov, zeleného farbiva a siričitanu sodného. Čo sa látka bežne používa ako konzervačný prostriedok alebo bieliaci prostriedok. Farbivo by malo byť zakázané, ktoré zabraňuje prirodzené vstrebávanie vápnika v tele a môže viesť k rakovine.

02 6.jpg

Spracovanie húb

Americká inšpekcia našla veľké množstvo húb z Číny. 34 percent z nich bolo skazených. Navyše niektorí čínski výrobcovia ho označujú za ekologický, len preto aby zvýšili svoje zisky.

Priemyselná soľ

Po dobu 13 rokov sa priemyselná soľ predávala ako kuchynská soľ a to zapríčinilo mnoho fyzických a duševných problémov, porúch reprodukčného systému rovnako ako hypotrofia.

Korenie ako blato

Verte tomu alebo nie, žiadne predpisy o bezpečnosti potravín v Číne neexistujú. Výsledkom sú rôzne nebezpečné procesy výroby potravín. Tak sa zistilo, že čínsky predajca predával blato ako korenie a múku s bielym korením! Šialené!

Plastová ryža

Bohužiaľ toto nie je mýtus, plastová ryže sa skutočne vyrába v Číne. Ľudia veria, že je vyrobená zo zemiakov a falošnej syntetickej živice.

03 5.jpg
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 19. augusta 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.