Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto sú najčastejšie príznaky rakoviny vaječníkov, ktorým ženy nevenujú pozornosť:

reklama:
Fb 38.jpg

Ste ženou, a ešte nemáte deti? Chceli by ste ich v budúcnosti mať? Chcete sa vyhnúť vážnym zdravotným komplikáciám? Je nutné, aby vaše vaječníky boli v poriadku. Dnes vám však ukážeme najčastejšie príznaky toho, že s vašimi vaječníky môže byť niečo v neporiadku a mali by ste si dať teda pozor a navštíviť radšej lekára. Veľké percento žien si totiž stále neuvedomuje, ako nebezpečná rakovina vaječníkov je. Akonáhle sa objavím vážnejšie problémy, už väčšinou nejde pomôcť, a preto sme si pre vás pripravili najčastejšie príznaky, ktoré vám môžu pomôcť.

Šíri sa veľmi rýchlo

Rakovina vaječníkov je veľmi zákerným typom nádoru a je veľmi náročné a ťažké ju zistiť. Šíri sa navyše veľmi rýchlo, rýchlejšie ako iné rakoviny, a silne negatívne ovplyvňuje ženský reprodukčný systém. Ak je problém odhalený včas a začne sa riešiť, môže byť najhoršiemu zabránené. Pozrite sa teda, aké sú najčastejšie príznaky rakoviny vaječníkov a zachráňte si život.

Nadúvanie a bolesti brucha

Jedným z prvých príznakov je opuch brucha alebo silné nadúvanie. Tieto problémy nemusia byť vždy spojené len s nahromadeným plynom, ale intersticiálna vodou. Tá sa hromadí v brušnej dutine a môže spôsobiť vážne ťažkosti. K tomuto príznaku zvyčajne dochádza neskôr, avšak je dobré o ňom vedieť.

Neustála bolesť panvy alebo brucha je tiež signálom na zastavenie. Ak máte chronickú bolesť v bruchu alebo v panve, môže to byť jasný príznak toho, že niečo nie je v poriadku. Bolesti môžu počas pár dní odznieť, ale môžu tiež trvať a ísť o príznak ovariálnych cýst a rakoviny. Vyžaduje to bezodkladne lekárske vyšetrenie.

Zažívacie ťažkosti a časté močenie

Ďalším príznakom, ktorý môže znamenať silné problémy rakoviny vaječníkov, môže byť pocit plnosti alebo zažívacie ťažkosti. Ak dodržiavate správnu životosprávu a jete ľahké jedlá v pravidelnom režime, a napriek tomu máte problémy so zažívaním, môže to znamenať problémy s vaječníkmi. V takom prípade by ste mali rozhodne zájsť k lekárovi.

Problémy s častým močením sú tiež príznakom, ktorý značí rakovinu vaječníkov. Môže ísť samozrejme o infekciu močových ciest, avšak je dobré vedieť, že aj časté močenie je jedným z príznakov, na ktoré si môžete dať pozor.

Nedostatok energie a nepravidelná menštruácia

Príznakom je tiež nedostatok energie. Ak jete zdravo, pravidelne odpočívate a cvičíte, ale aj napriek tomu sa cítite unavení, potom by ste mali navštíviť lekára.

Abnormálne krvácanie a silné výkyvy v menštruačnom cykle môžu tiež znamenať istá podozrenie na rakovinu vaječníkov. Neváhajte preto, a radšej vyhľadajte lekára.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 17. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.