Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto sa stane s Vašim telom po vypití kávy. Pozrite sa, aké má káva účinky na vaše telo!

reklama:
www.gettyimages.com

Je pitie kávy dobré pre vaše zdravie? Ukazuje sa, že káva viac prospieva vášmu zdraviu, než škodí. Nové výskumy potvrdili, že pitie pár hrnčekov kávy denne je kľúčom k dlhovekosti.

Výskum bol realizovaný na obyvateľoch Európy a USA. Výsledky zaskočili – ľudia pijúci kávu žijú dlhšie ako osoby, ktoré sa kofeínu vyhýbajú!

Vedci z Imprerial College v Londýne analyzovali údaje zhromaždené od 520 tis. osôb vo veku menej ako 35 rokov. Podľa získaných údajov pili najviac kávy ľudia v mladšom veku, fajčiari a alkoholici. Ľudia, ktorí pijú kávu, preferujú stravu menej bohatú na ovocie a zeleninu a naopak majú v obľube mäso.

Po 16 rokoch sa ukázalo, že okolo 41 tis. účastníkov výskumu zomrelo. Vedci po zhodnotení faktorov súvisiacich so štýlom života ako sú strava, alebo fajčenie uviedli, že účastníci, ktorí požívali najviac kávy, mali nižšie riziko všetkých príčin úmrtí ako osoby, ktoré kávu nepili vôbec.

Muži, ktorí pili najmenej 3 kávy denne mali o 18% menšiu šancu na smrť z akéhokoľvek dôvodu. U žien, ktoré pili to isté množstvo kávy vzrástlo riziko smrti až o 8%.

Čo je zaujímavé, káva pozitívne ovplyvňuje aj metabolizmus. Ľudia, ktorí s radosťou pijú kávu, majú zdravšie pečeň a nemajú vysokú hladinu cukru v krvi.

„Nemôžeme povedať, že pitie kávy predlžuje život, ale vidíme vzťah medzi touto činnosťou a dlhovekosťou. Ak máte radi kávu, neváhajte siahnuť po ďalšom šálke. Ak kávu naopak nepijete, môžete zvážiť, či to zo zdravotného hľadiska nezačnete praktizovať. „Uviedla Veronica W. Setiawan, hlavná autorka výskumu a profesorka na Univerzite v Kalifornii.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 21. marca 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.