Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto sa deje Vášmu telu, keď jete mäso a zemiaky dohromady! Všetci by si toho mali byť vedomí!

reklama:
Fb 33.jpg

Väčšina ľudí kombinuje jedlá podľa svojej chuti a toho, aký majú zrovna hlad. Existujú však niektoré pravidlá, ktoré je dobré dodržiavať, pokiaľ ide o kombinácie potravín, pretože nie všetky, ktoré sú chutné, by mali byť konzumované spoločne.

Pravidlá pre kombináciu potravín sú obzvlášť dôležitá, pokiaľ ide o kombináciu mäsa a zemiakov. Ľudia konzumujú túto kombináciu tak často, že sa stala obvyklou ako v reštauráciách, tak v domácnostiach.

Až doteraz nebola táto kombinácia nikdy spochybnená a účinky na telo neboli nikdy skúmané. Skupina výskumníkov však zistila, že kombinácia akéhokoľvek druhu mäsa so škrobom zo zemiakov môže viesť k vážnemu poškodeniu Vášho tela.

01 19.jpg

Čo je tak problematické na kombináciu mäsa a zemiakov?

Hoci umenie alebo tvorba dokonale zdravých pokrmov ešte musí prejsť nejakým tým výskumom, existujú určité vzory a pravidlá, ktoré sú dobre zavedené a mali by byť dodržiavané.

Jedným z týchto pravidiel je: nikdy nekombinujte mäso s vysokým škrobovým sacharidom. To znamená, že by ste sa mali vyhýbať steakom a zemiakom a dokonca aj hamburgerom.

Dr. Wayne Pickering, dlhoročný priateľ fitness legendy Jack Lalanne, vysvetľuje, prečo je tomu tak. „Naše telo má určitú hodnotu pH, ktorá sa mení kvôli jedlu, ktoré jeme, a nášmu životnému štýlu. Škroby potrebujú alkalické prostredie v tráviacich orgánoch, aby sa správne strávili. Na druhej strane mäso vyžaduje ťažké kyseliny na trávenie, „vysvetľuje.

„Pri miešaní týchto dvoch jedál nedovolíte, aby Váš tráviaci systém správne fungoval, a tak jedlo nie je správne strávené a Vy získate veľmi málo živín, čo môže viesť k určitým problémom, ako je pálenie záhy, nadúvanie, kyselinovému refluxu, vážnym problémom so zažívaním, atď., „pokračuje.

Neuveriteľný osobný príbeh jedného lekára

Ide o neuveriteľný príbeh dr. Williama Howarda Haye, zakladateľa Hay Diet, ktorý zo stravy vylúčil mäso a zemiaky, čím zlepšil svoje zdravie a stratil prebytočné tuky.

Mal nadváhu a rôzne zdravotné problémy vrátane dilatovaného srdca. To všetko viedlo k problémom, s ktorými sa rozhodol jedného dňa skoncovať.

Vytvoril jednoduchý diétny plán, z ktorého vylúčil mäso v kombinácii so škroby a počas prvých 3 mesiacov dokázal stratiť 50 libier. Počas tejto doby sa mu tiež zlepšilo zdravie a podarilo sa mu zotaviť zo života ohrozujúceho jeho srdcový stav.

Dr. Hay týmto spôsobom vytvoril špeciálnu diétu, vďaka čomu začal zlepšovať životy mnohých ľudí po celom svete.

Ak ste si všimli niektorého z vyššie uvedených problémov a stavov, alebo máte nejaké ďalšie problémy s tráviacou sústavou, možno je čas myslieť na správne kombinovanie potravín a vyhýbať sa kombináciám mäsa a škrobu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 15. septembra 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.