Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto je podľa vedcov najvtipnejší vtip na svete. Vyberali ho milióny ľudí po celom svete. Páči sa vám?

reklama:
smiech
smiechwww.gettyimages.com

Milióny ľudí sa zhodli na jednom jedinom vtipe, ktorý je podľa nich najsmiešnejší. Súhlasíte? Je vedecky dokázané, že smiech významne prospieva nášmu telu, pričom vplyv má najmä na mozog a srdce. Je pravdou, že každý človek má iný zmysel pre humor, ale vedcom sa aj napriek tomu podarilo zistiť, ktorý vtip je údajne ten najvtipnejší na svete.

Ukázalo sa, že nejde o žiadnu novinku a masívna štúdia bola vykonaná už pred 20 rokmi, ale je aktuálna dodnes. A ako to prebiehalo? Psychológ Richard Wiseman začal so svojou štúdiou v roku 2001. Za jediný rok sa mu do svojho výskumu podarilo pozvať takmer dva milióny ľudí po celom svete. Tí následne ohodnotili päť náhodne vybraných vtipov z databázy, ktorá ich obsahovala viac ako 40 000. Ľudia museli ohodnotiť zobrazované vtipy na škále od „nie moc vtipné“ po „veľmi vtipné“.

Titul najvtipnejšieho vtipu nakoniec získal vtip o poľovníkoch

Dvaja poľovníci sú v lese, jeden z nich v tom náhle skolabuje. Zdá sa, že nedýcha a má zastretý zrak. Druhý chlapík zdvihne svoj mobil a zavolá záchranné zložky. Zalapá po dychu: „Môj priateľ je mŕtvy! Čo mám robiť?“ Operátor odpovedá: „Upokojte sa, pomôžem vám. Najprv sa uistite, že je mŕtvy.“ Na druhej strane linky je ticho, potom sa ozve výstrel. Po chvíli sa poľovník ozve opäť: „OK, a čo teraz?“

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 6. januára 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.