Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto je najlepší spôsob od uznávanej fyzioterapeutky, ako poriadne uvoľniť boľavý chrbát a odpočinúť si počas chvíľky!

reklama:
00.jpg

Tvrdo pracujete a domov sa vraciate až neskoro večer? Nestíhate odpočívať a vaše telo jede neustále na max? Je vám jasné, že takto to dlho nevydrží? Dostáva totiž zabrať skoro ako telo vrcholového športovca, ktoré odchádza po niekoľkých rokoch tvrdých tréningov. Ak nie ste vrcholový športovec, ale aj tak sa veľa prepínate a neodpočívame, dopadnete zle. Budete náchylní k chorobám nielen fyzickým, ale aj psychickým. Stres je totiž jeden z prvých, ktorý bude mať na tieto problémy zásadný vplyv. Zastavte sa teda prosím a odpočiňte si. Ak nemáte kedy, večer si určite chvíľu nájdete. Pomocou tohto spôsobu s dokážete oddýchnuť počas krátkej chvíle. Uvidíte, že sa budete cítiť lepšie a vaše telo vám určite poďakuje.

Odpočinok pre unavená chrbát

Je veľmi dôležité naučiť sa vedieť odpočívať. Rovnako ako sme sa naučili hojdať na hojdačke alebo jazdiť na bicykli, mali by sme vedieť relaxovať, inak dopadneme zle. Ak navyše vykonávate náročné povolanie alebo povolania, u ktorého nenarobíte moc pohybu, týka sa to priamo vás. Možno si hovoríte, že takí ľudia oddychujú celý deň, pretože sedia. V skutočnosti dostávajú šialene zabrať ich chrbát. A práve chrbtové svalstvo, ktoré mimochodom patrí plošne k najväčším na tele, potrebuje poriadnu a kvalitnú regeneráciu. Metóda, ktorú vám dnes predstavíme, sa o to dokáže rýchlo postarať.

Vankúše a 5 minút

Telesné cvičenia na uvoľnenie chrbta využíva špeciálne pohyby, vlastná hmotnosť tela a gravitačné zákony. Budete k tomu potrebovať niekoľko vankúšov a trochu času. Pre maximálny účinok by ste mali cvičenia vykonávať aspoň po dobu 5 minút.

Natiahnite sa na vankúš

Sadnite si na vankúš podľa svojej výšky a tak, aby sa vám dobre sedelo. Natiahnite nohy dopredu a pod kolená si dajte ďalší vankúš. Seďte a snažte sedacie svaly vytiahnuť zo sedacích kostí. Následne sa pokúste predkloniť, ale stále sa snažte mať chrbát, čo najviac rovná. Nohy od seba majte cca 15 cm a na nich majte položený ďalší vankúš. V predklone sa natiahnite na tento vankúš a relaxujte. Dýchajte plynulo a s každým výdychom vypúšťajte napätia. Uvidíte, že sa vám uľaví.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 3. marca 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.