Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto je najhorší signál, ako spoznáte vaša vagína nie je zdravá!

reklama:
00 45.jpg

Každá žena pozná nepríjemný výtok z jej pošvy. Často ide o prirodzený jav, ale čo keď tentoraz nie?

„Normálny výtok prestáva byť normálnym, keď je žene už nepríjemný a začína ju obmedzovať v bežnom živote,“ hovorí lekár.

Zanedbanie výtoku z pošvy sa môže prejaviť oveľa neskôr, napríklad vo forme zrastov na vnútri genitálií, ktorý je potreba potom operovať, poškodením vajíčkovodov, prípadne až dokonca neplodnosťou.

01 21.jpg

Príčina tohto nepríjemného zápalu zostane často neobjasnená. Doktor však veľmi dôrazne upozorňuje, že prevažná väčšina nie je prenosná pohlavným stykom.

Vzájomné obviňovanie partnerov, ako „kde si to vzala, keď mne nič nie je?“ Alebo naopak „ty si ma nakazil, od ktorej si to dovliekol?“ Je teda celkom neopodstatnené.

Muži majú takú samočistiacu schopnosť, takže aj keď žena má akési problémy, oni môžu byť úplne a úplne v poriadku.

U žien sú zápaly oveľa častejšie.

„Boj vnútri pošvy nemusíme ani včas spozorovať, preto je potrebné pravidelne chodiť na preventívne prehliadky. Iba takéto vyšetrenie môže odhaliť, že „tam dole“ potrebujeme začať čosi preliečiť. “

02 20.jpg

Gynekologické problémy vám hrozia najmä ak:

  • Ak používate tampóny, vytvárate si tak ideálne prostredie pre liahnutie rôznych baktérií
  • každodenne používate vložky, aj slipové často striedate partnerov. Každý prináša do pošvy novej baktérie, s ktorými sa organizmus nedokáže prirodzene vyrovnať, následne vznikajú zápaly užívate antibiotiká. Táto alebo dlhodobá hormonálna liečba máva za následok kvasinkové zápaly máte oslabenú imunitu alebo cukrovku to preháňate s hygienou.
  • Príliš prehnaná čistota narušuje prirodzené prostredie, naopak nedostatočná hygiena podporuje zápalové procesy najmä u mladých dievčat treba dávať pozor na takzvanú opačnú hygienu, aby si nenosili baktérie z konečníka do pošvy nosíte tesné a nepriedušné nohavice alebo pančušky, prípadne tango nohavičky praktizujete análny styk, nestriedajte vnikaniu do konečníka s vnikaním do pošvy liečenie predčasne ukončil po zdanlivom vymiznutí problémovNávštevu lekára neodkladajte, ak máte:
  • Riedky výtok páchnuce po rybách a svrbenie. Pravdepodobne ide o bakteriálnu vaginózu. Zhoršuje sa po súloži. Liečba partnera nie je nutná.
  • Hustý až hrudkovitý výtok, svrbenie, pálenie, začervenanie pošvy. Ide o prejav mykózy, ktorej zanedbanie môže navodiť chronický stav. Úľavu prináša už jediná tabletka. Pri opakovaných zápaloch sa odporúča liečba aj partnera. Prenos mykózy pohlavným stykom však nie je preukázaný.
  • Výtok sfarbený dožlta, hnilobne zapáchajúce a pri súloži pociťujete bolesť. Na zvládnutie zápalu spôsobeného niekoľkými baktériami budete zrejme potrebovať antibiotiká.
03 17.jpg
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 18. septembra 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.