Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto je dôvod, prečo dvere na verejných toaletách nie sú až k podlahe.

reklama:
00 1.jpg

Verejné záchody rozhodne nie sú príjemným miestom na návštevu, však mnohokrát nám nič iné nezostáva. Keď je potreba, tak proste musíme a sme radi za akúkoľvek možnosť. Možno ste si všimli, že záchody na verejných miestach nemajú dvere až k podlahe. Viete prečo? My vám dnes povieme niekoľko skvelých dôvodov, ktoré to nádherne vysvetľujú.

Ľahšie čistenie a pomoc

Ľahšie čistenie: Jedným z hlavných dôvodov je starostlivosť o záchody a ich očista. Verejné záchody sa musí neustále utierať a umývať. Voľný priestor pod dverami je ideálne, pretože upratovači nemusí neustále otvárať dvere a očista je ľahšie.

Rýchlejšia pomoc zranenému: Ďalším dôvodom je ľahšie odhalenie, keď sa niekomu na záchode prihodí nešťastie, napríklad človek upadne. Vo väčšine prípadoch si to všimneme vďaka vyčnievajúce časti jeho tela. Záchrana je tak rýchlejšie a pravdepodobnejšie.

Odhalenie nevhodného správania: Dverové priestor pomáha tiež odhaliť nevhodné správanie na záchodoch, napríklad schôdzku páru muža a ženy na jednom záchode. Iste viete, že záchody bývajú oddelené a toto pravidlo by sa malo dodržiavať. Bohužiaľ sa občas stáva, že upratovači alebo strážcovia nevhodné správanie vďaka dverám odhalí.

Voľno alebo obsadené?

Lacnejšie konštrukcie: Tým, že sú dvere menšie, je na ne použité aj menej materiálu, čím možno výraznejšie ušetriť.

Lepšie odvetrávanie: Vďaka väčšiemu dymovým priestoru v spodnej časti, dochádza k lepšiemu prúdeniu vzduchu a tým lepšiemu odstraňovanie nepríjemného zápachu.

Voľno alebo obsadené: Nemusíte klopať na každé dvere a pýtať sa, či je obsadené. Stačí sa opatrne ohnúť a pozrieť sa skrze priestor.

Únikový východ

Úniková cesta: v prípade, že sa dvere zaseknú, môžete bez problému podliezť a privolať rýchlo odbornú pomoc.

Rýchlejšia frekvencia: Vďaka tomu, že si pred kabínku môže niekto stúpnuť a čakať, až sa uvoľní, zrýchli sa frekvencia ich používanie, čo je u verejných záchodov očakávané.

Podanie toaletného papiera: Keď vám dôjde v kabínke toaletný papier, môžete požiadať sediaceho vedľa o podaní pod dverami alebo priamo upratovačky.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 4. marca 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.