Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

TOP 7 tipov na využitie čierneho uhlia

reklama:

Čierne uhlie a zdravie – TOP 7 tipov na jeho využitie

Aktívne uhlie je bežne používané pri akútnej liečbe špecifických druhov otráv a predávkovanie drogami, aby zastavilo jed pred vstrebaním cez žalúdok do tela.

Používa sa aj na liečbu plynatosti a pomáha pri podráždení žalúdka. Je to prírodný dezinfekčný prostriedok.

Activated_charcoal.jpg

Prečo je aktívne uhlie aktívne?

Aktívne uhlie je väčšinou vyrobené z kokosových škrupín, dreva, alebo rašeliny. Aktívnym sa nazýva vďaka ďalšiemu procesu, ktorým prechádza, kedy je vystavené niektorým plynom pri veľmi vysokých teplotách. To spôsobuje vznik veľkého množstva veľmi malých pórov na povrchu uhlia, ktoré pracujú ako mikroskopické pasce na zachytenie zlúčenín a častíc.

Hippokrates, grécky lekár považovaný za otca prírodných liekov, používal aktívne uhlie na liečbu mnohých pacientov. Aktívne uhlie nazývali čiernou mágiou pre jeho farbu a liečebné schopnosti.

7 výhod aktívneho uhlia pre naše zdravie

6ed8458c6e30d52e32428e5a83346254.jpg

1. Odstránenie plynov

Aktívne uhlie môže byť efektívne pre redukciu plynatosti , a to najmä po požití potravín, ako sú strukoviny, ktoré bežne vytvárajú prebytočný plyn. To môže tiež zmierniť žalúdočné nevoľnosti. No aktívne uhlie je potrebné užívať len príležitostne na úľavu od týchto príznakov a nemalo by sa používať každý deň.

2. Otrava alkoholom

Aktívne čierne uhlie neadsorbuje alkohol, ale pomôže rýchlo odstrániť ďalšie toxíny z tela , ktoré prispievajú k otrave. Alkohol je zriedka spotrebovaný vo svojej čistej forme. Obsahuje umelé sladidlá a chemické látky. Aktívne uhlie odstraňuje tieto toxíny.

3. Znižuje vysoký cholesterol

Štúdia po celom svete ukazujú, že aktívne uhlie znižuje zlý cholesterol a zvyšuje dobrý cholesterol rovnako ako niektoré lieky na predpis.

4. Odstraňuje parazity

Aktívne čierne uhlie odstraňuje parazity a baktérie z tela. To zahŕňa baktérie, ktoré spôsobujú upchatý nos a tiež viac invazívne parazity.

5. Bielenie zubov

Uhlík môže byť použitý na bielenie zubov a zlepšenie zlého dychu, pretože zabíja baktérie. Fajčenie, pitie kávy, čajov či červeného vína sa postupne odrazí aj na zafarbení zubov. Aktívne čierne uhlie si s týmto problémom poradia okamžite. Tento „čierny trik“ využíva aj mnoho známych ľudí, nielen, že im zuby vybieli okamžite, ale nepoškodí ani zubnú sklovinu.

Mteznzkwmtgzodm5otkxmzex.jpg

V miske rozdrvte živočíšne uhlie na prášok. Na zubnú kefku si naneste trošku klasickej zubnej pasty, aby sa vám ľahšie pracovalo. Na pastu opatrne naneste čierny prášok a zuby poriadne čistite aspoň jednu minútu. Následne vypláchnite ústnu dutinu vodou a podľa potreby ešte dočistite zubnou pastou. Bieliacu procedúru opakujte aspoň jedenkrát týždenne.

6. Ďalšie využitie

Aktívne čierne uhlie pomáha odstrániť zápach z úst pomocou očisty úst a tráviaceho traktu, zmierňuje príznaky hnačky z nervozity, cestovateľskej hnačky, kŕčov hrubého čreva, tráviacich ťažkostí a žalúdočných vredov.Aktívne uhlie je najviac efektívna, ak sa užíva medzi jedlami, pretože potraviny môžu znížiť jeho účinnosť.

7. Hemoperfúzia

Aktívne uhlie hrá veľmi dôležitú úlohu v hemoperfúzii, čo je proces odstránenia krvi z tela na vyčistenie od toxínov a potom jej návrat späť do tela. Odstránenie toxínov vyžaduje adsorpčný materiál a polymérom potiahnuté aktívne uhlie je používané najčastejšie. Hemoperfúzia sa zvyčajne vykonáva u pacientov so zlyhaním obličiek a pacientov pri transplantácii pečene.

Aktívne nie je živočíšne uhlie

Predtým sa používalo aj tzv. Živočíšne uhlie, ktoré je takmer totožným produktom a uvádza sa nesprávne ako synonymum, ale vyrábalo sa spaľovaním zvieracích kostí za vysokých teplôt bez prítomnosti kyslíka a funguje na princípe absorbcie, nie tlmivosť. Jeho úlohu ako jedno z najrozšírenejších a najbezpečnejších liečiv užívaných proti hnačke prevzalo aktívne rastlinné uhlie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 27. mája 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.