Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

TOP-10 veci, ktoré sú špinavšie ako toaleta

reklama:

Záchodová misa alebo tiež doska je v prvom rade spojená s mikróbami, ale existujú veci, ktoré sú oveľa špinavšie.

Prečítajte si o nich v našom článku.

62.jpg

Mobilný telefón

Zhromažďuje sa na ňom obrovské množstvo baktérií, ktoré môžu spôsobiť vyrážky na tvári. Aby ste predišli nebezpečenstvu, pravidelne utrite telefón alkoholovou utierkou.809.jpg

Pracovný stôl

Je to stokrát špinavší ako veko toalety! Mnohí zabúdajú poutierať stôl, a všimnú si to až keď je úplne lepkavý. Pracovná plocha by sa mala pravidelne otrieť mäkkou handrou s čistiacim prostriedkom a čas od času ošetriť antiseptickým sprejom.

Pinf2 2.jpg

Výťahové tlačidlá

Zlé správy pre obyvateľov bytov: tlačidlá výťahu majú štyridsaťkrát viac baktérií než na toaleta. Vzhľadom na to, že sú tieto tlačidlá bežné, bude to trochu divné, že ich vždy utriete navlhčenou handričkou. Preto v chladnej sezóne stlačte tlačidlá cez rukavice a v lete si ruky starostlivo umyte po príchode domov, alebo pri odchode poutierajte antibakteriálnou utierkou.

10033007.jpg

Doska na krájanie

Mnohí len jednoducho opláchnete dosku po použití .To má za následok, že na doske je dvakrát viac baktérií ako na veku toalety. Po krájaní mäsa a hydiny by mali byť dosky dôkladne umyté a ošetrené antibakteriálnym čistiacim prostriedkom.

46044138.jpg

Autosedačky vrátane detských sedačiek

Štúdia vedená vedcami na univerzite v Birminghame ukázala, že majú dvakrát viac mikróbov ako na toalete. Preto by sa mali sedadlá čistiť pravidelne, berúc do úvahy vlastnosti materiálov, z ktorých sú vyrobené.

1213 ht1.jpg

Koberec

Je mäkký a útulný, ale je plný zárodkov a prachu. Množstvo nebezpečných baktérií na koberci je väčší ako na veku záchodovej misy. To je dobrý dôvod na vysávanie aspoň raz za týždeň.

Kak_postirat_kover_na_ulice_dhsdhdh dhdhnndhnedhnn dhdhdhdhune dhdh nfdhdhndhu.jpg

Peňaženka a kabelka

Je na nich desaťkrát viac zárodkov ako na záchodovom sedadle. Najšpinavšia časť kabelky je ramienko a zapínanie. Ak chcete vyčistiť kožené výrobky, musíte zmiešať trochu teplej vody s tekutým mydlom a poutierať celú kabelku a peňaženku. V peňaženke je najviac znečistené vnútro..Bankovky a mince obsahujú veľa baktérií.

Peniaze

Predtým, než sa dostali  k vám, prešli rukami obrovského počtu ľudí. Na každej bankovke je asi tri tisíc baktérií! Najlepšie je používať bankomatovú kartu ktorú máte poväčšine v rukách len vy pretože v dnešnej dobre sa platí poväčšine bezkontaktne.

Cid10280_fullimage_eurocoins.jpg.jpg

Klávesnica

Môžu sa na nej držať baktérie, ako sú E. coli a stafylokoky. Pravidelne čistite klávesnicu a utierajte ju dezinfekčnou utierkou.

Istock_000015008105xlarge 700x449.jpg

Ľad v rýchlom občerstvení

Samozrejme, toto sa nevzťahuje na všetky reštaurácie. Podľa štúdie Daily Mail v šiestich z desiatich zariadení, ktoré testovali, ľad obsahoval viac baktérií ako voda z toalety. Takže nabudúce požiadajte o colu bez ľadu.

Brema fast ice.jpg
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

11733547 10205904570365195 1047848894 o
Autor Dátum 20. septembra 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.