Zároveň podliehajú vysychaniu, pretože sa nachádzajú na prechode sliznice a kože, kde sa voda viac odparuje. Najviac ohrozené sú v tomto období, kedy je mrazivé počasie a obťažuje nás silný vietor.
K zahojeniu začervenaných, drsných a popraskaných pier stačí niekoľkodňová starostlivosť.
Žiadne olizovanie
Je automatické a prirodzené, že si snažíme zvhlčit pery olizovaním. Bohužiaľ to ale vedie k ešte k rýchlejšiemu vysúšaniu. Pokiaľ máte tendenciu okusovať z pier lúpajúcu sa kožu, potom problém len zhoršujete. Odtraňujete tak ochrannú vrstvu buniek z už tak citlivého povrchu. Takže žiadne olizovanie a hrýzenie!
Zvlhčovať a veľa piť
Či už sa vyhrievaš na slnku, lyžuješ, alebo len tak sedíš doma, musíš piť. Krása vychádza zvnútra. A tu to platí tiež. Pery tak získajú potrebné živiny a budú zvlhčované.
Ochranná vrstva
Rovnako tak, ako si chránite pokožku, si musíte chrániť aj svoje pery. Takýto účel splní predovšetkým balzam na pery. Správne by mali mať faktor okolo tridsať. Niekto preferuje vazelínu, ktorú zoženiete v každej lélarni. Tá krásne zvlhčí a lieči vaše pery, a navyše sa po nej budú krásne lesknúť!
Ďalším trikom môžu byť rúže a lesky na pery. To, že vysúšali, už v súčasnoti neplatí. Naopak dnes prinášajú ohľadom zdravia našich pier mnoho pozitív. Ale pozor, dbajte na kvalitný výber!
Vyskúšajte jogurt na popraskané kútiky
Ak vám kútiky u úst červenejú a praskajú, znamená to zrejme rozmnoženie kvasiniek. K tomu môže dochádzať po doužívaní antibiotík, ale aj pri znížení odolnosti zo stresu. Ak ste prechladnutá alebo vám pri spánku unikajú sliny, môžu už spomínané kvasinky narušiť citlivú kožu v týchto miestach. V takom prípade skúste acidofilný jogurt. Tým si skúste niekoľkokrát denne pomazať postihnuté miesto.