Tieto tri veci zabúdame v domácnosti pravidelne čistiť

Zdieľať
E.jpg
Domelia.sk

BRATISLAVA 7. septembra 2017 (DRAN/PR)- Aj keď sa väčšina z nás snaží so železnou pravidelnosťou udržiavať svoju domácnosť v čistote, nie všetkému venujeme takú pozornosť, akú by sme mali. Poupratovať totiž neznamená iba povysávať, utrieť prach či vydrhnúť kúpeľňu. Údržbu potrebujú totiž aj komín, bazén či koberce, ktoré sú často na okraji nášho záujmu.

Zbavte domácnosť nežiaducich pachov

Možno si teraz vravíte, že koberce predsa vysávate pravidelne aspoň raz do týždňa, ba niekto aj viackrát. V skutočnosti to ale nestačí. Koberce sú totiž vďačné lapače nečistôt, a tak si raz za čas zaslúžia aj hĺbkové čistenie. Tepovanie kobercov vám zabezpečí hodinový manžel, ktorý za krátky čas odstráni nielen prach, ale aj starú špinu a zašlé fľaky. Okrem toho vytiahne z tkaniny aj všetky roztoče, alergény či plesne, a tak materiál zostane opäť hygienicky čistý. Službu ocenia aj majitelia domácich miláčikov či fajčiari, pretože vďaka tepovaniu z vašej domácnosti zmiznú i nežiaduce pachy po zvieratách a nikotíne.

Poistite si šťastie aj bez gombíka

Veľké upratovanie si zaslúži aj komín. Revízie komínov však neradno podceňovať a realizovať ich treba aspoň raz ročne. A to nielen preto, aby mal komín dobrý ťah a efektívne vykuroval vašu domácnosť, ale aj z hľadiska bezpečnosti a prípadnej poistnej udalosti. Určite si aj vy pamätáte na poveru, že ak zbadáte kominára a chytíte si gombík, prinesie vám šťastie. Kominár vám ho však naozaj môže priniesť, pretože čistenie komínov od sadzí vám môže zachrániť dom pred vyhorením.

Letná sezóna s krištáľovou vodou

Kým koberce môžete dať vytepovať kedykoľvek, bazén treba vyčistiť aspoň dvakrát do roka. V prípade, že ide o krytý bazén, odporúča sa vymeniť mu vodu ešte pred začiatkom letnej sezóny. Z povrchu treba medzitým odstrániť všetky mechanické nečistoty, ktoré sa na ňom medzičasom prichytili. Aj s čistením bazéna vám pomôže špecializovaný odborník z Domelia.sk, ktorý disponuje bazénovým vysávačom a ošetrí bazénovú fóliu. Až potom možno dezinfikovať vodu chemickými prípravkami, ktoré vám ju udržia krištáľovo čistú. Pravidelne však treba kontrolovať aj hladinu pH vody a zabrániť jej zakaleniu, a to vďaka bazénovému filtru a sieťkam. Bazén tiež po sezóne zazimujte, no pred tým treba opätovne vydrhnúť jeho steny. A ak bazén nie je krytý, nezabudnite ho pred nečistotami ochrániť krycou plachtou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané