Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tieto štyri dôvody vás presvedčia, prečo sa zbaviť dioptrií

Smiling babe in glasses
Thinkstock

BRATISLAVA 5. marca 2018 (DRAN/PR) – Niektorí ľudia nosia okuliare od raného detstva, iným pribudnú v období puberty, no väčšina z nás si ich zakúpi až po štyridsiatke. A čím vyšší vek, tým ťažšie je zvyknúť si na dioptrické okuliare. Naopak, keď už si na ne zvyknete, môžu vám dokonca chýbať ako prsteň či hodinky na ruke. Keď ich nemáte, cítite sa nesvoji, podvedome ich hľadáte a čo je najhoršie – poriadne nevidíte. A to nie je jediný dôvod, prečo je jednoduchšie zvoliť si život bez okuliarov.

1. Cena okuliarov

Aj keď by mali byť okuliare predovšetkým praktické, prirodzene dbáme tiež na to, aby sme v nich vyzerali dobre. A za štýlový rám si, samozrejme, treba priplatiť. Ak vás navyše trápi viacero očných problémov súčasne, náklady sa znásobujú. Niektorí pacienti rozličné poruchy zraku riešia viacerými okuliarmi, napríklad majú jedny okuliare na čítanie a jedny na bežné nosenie. Iní uprednostňujú univerzálne okuliare riešiace všetky typy ťažkostí zároveň, výroba takýchto dioptrických skiel sa však šplhá do závratných výšok. Keď vezmeme do úvahy, že zrak sa neustále vyvíja a niekoľko stoviek eur za nové okuliare treba platiť každých pár rokov, cena je jednoznačne najsilnejším argumentom v neprospech okuliarov.

2. Nevyhnutnosť

Okuliare sa chtiac-nechtiac stanú každodennou súčasťou vášho života a to najmä v prípade ak máte silné dioptrie a bez nich nedokážete vykonávať ani každodenné činnosti. Zabudnúť si okuliare je v takomto prípade nielen nepríjemnosť, ale aj riziko, ktoré môže ovplyvniť vašu bezpečnosť, napr. neodhadnutie vzdialenosti, dvojité videnie, zlá orientácia v priestore.

3. Počasie a údržba

Poznáte ten moment, keď zo studeného prostredia vstúpite do vyhriateho interiéru? No nielen zahmlievanie či snehové vločky sadajúce na sklá predstavujú poriadnu nepríjemnosť. Niekomu sú dobre známe starosti počas letných dní, kedy sa kvôli potu okuliare šmýkajú z nosa alebo si nemôže nasadiť slnečné okuliare, lebo bez dioptrických jednoducho nevidí. Navyše, okuliare treba pravidelne čistiť, pretože každá šmuha či odtlačok prekážajú pri pozeraní. A škrabanec na skle? Ak si ho nedáte vymeniť, môže to dokonca negatívne ovplyvniť váš zrak.

4. Nepraktickosť

Tento bod je kapitola sama o sebe. S okuliarmi sa zle behá, pod vodou sme bez nich stratení, o ničom je to aj v 3D kine, keď treba mať dvojo okuliarov naraz… Je síce pravda, že s okuliarmi vidno svet ostrejšie, no určite si raz za čas pomyslíte, že by ste ich najradšej nenosili.

Dobrou správou je, že dioptrické okuliare nie sú jedinou alternatívou, ako mať opäť ostrý zrak. Na portáli okuliarenacitanie.sk sa dozviete, že najefektívnejšou možnosťou je operácia očí. Ide o bezbolestný zákrok, ktorým vám odborníci našej očnej kliniky natrvalo skorigujú dioptrické chyby. Táto jednorazová investícia do zdravia je preto riešením, vďaka ktorému vám už okuliare nebudú znepríjemňovať život.

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.