Tieto bylinné kúpele vám pomôžu pri rôznych zdravotných problémoch

Zdieľať
Bylinné kúpele

Napríklad šalvia pôsobí protizápalovo a pomôže vám bojovať proti nespavosti a stresu. Tymian vás zase zbaví bolesti hlavy a zápalu dutín…

Bylinné kúpele
https://www.gettyimages.com/

Bylinné kúpele sa vykonávajú tak, že sa nálev (prípadne odvar) z bylín nalejete do vane s teplou (vlažnou) vodou. Do vane si potom samozrejme vlezie aj človek, ktorý trpí nejakým neduhom. Doba kúpeľa sa pohybuje od 15 do 40 minút a zvyčajne sa počas nej pije aj bylinný čaj.

Celková kúpeľ a sedací kúpeľ:

  • Celková kúpeľ: Príslušné byliny necháme cez noc vylúhovať v studenej vode. Na jednu kúpeľ potrebujeme vedro (6 až 8 litrov) plný čerstvých bylín alebo 200 g bylín sušených. Druhého dňa obsah vedra zahrejeme a výluh prilejeme do vody na kúpeľ. Srdce kúpajúceho musí zostať nad vodou. Po kúpeli sa neotierajte, ale zabaľte sa do osušky alebo županu a hodinu sa potíme v posteli.
  • Sedací kúpeľ : Pre sedací kúpeľ vezmeme pol vedra čerstvých alebo asi 100 g sušených bylín a postupujeme rovnako ako v prípade celkového kúpela. Voda musí siahať nad obličky kúpajúceho sa. Dbajte na pokyny uvedené pri jednotlivých bylín! Vodu z celkovej aj sedacej kúpele možné po ohriatí ešte dvakrát použiť.

Tieto kúpele vám naozaj pomôžu:

Šalvia

Okrem už spomenutého je vhodná predovšetkým pre ženy, ktoré majú ťažkosti s dolnou polovicou tela. Pravidelne by si tak mali dopriavať šalviový sedací kúpeľ. Šalvia rovnako znižuje aj potenie.

Tymián

Bolesť hlavy, zápal dutín, nádcha alebo bolesť svalov. Na to všetko zaberá tymiánový kúpeľ. Tiež urýchľuje hojenie rán. Pokiaľ práve doberáte antibiotiká, pomôže vám rýchlo a účinne posilniť obranyschopnosť organizmu.

Rebríček

Pýtali ste sa niekedy vašich babičiek či prababičiek, čím sa skôr liečili hemoroidy? Keď nebol dostupný doktor, prišiel na rad rebríček. Rovnako tak pri zápalových chorobách a ako protikrvácavý prostriedok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané