Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tieto bolesti môžu byť varovaním pred smrťou! Neignorujte ich!

reklama:
Neignorujte ich!
Neignorujte ich!www.fithacker.ru

Máte v nohách tikajúcu časovanú bombu?

Ľudia málokedy berú bolesť nôh vážne, pretože si často myslia, že o nič nejde. Väčšina z nás sa nazdáva, že najmä bolesť v hrudi predstavuje vážnejšie nebezpečenstvo. No budete prekvapení, ale nie je to vždy tak. V niektorých prípadoch môže byť i bolesť v nohách varovaním pred smrťou. 

Máte v nohách tikajúcu časovanú bombu?

Už ste niekedy mali kŕče v nohách počas chôdze, ktoré sa postupne zhoršujú, ako zrýchľujete krok? A intenzívne kŕče neustupujú, aj keď si sadnete? Určite túto bolesť neprehliadajte.

Zablokované cievy

Kŕče v dolných končatinách môžu byť jasným ukazovateľom kardiovaskulárnych ochorení, zápalov a oslabených žíl i tepien, ktoré spôsobujú hromadenie tuku na vnútornom povrchu cievnej steny. Bolesť v nohách je teda niekedy varovaním organizmu, že došlo k zablokovaniu ciev. Ak včas nezareagujete, môže vás to stáť život. Konkrétne tento závažný problém môže viesť  k infarktu alebo mozgovej mŕtvici. V niektorých prípadoch vedie tento stav ku gangréne a následnej amputácii nohy. 

Všímajte si tieto príznaky

Medzi prvé príznaky patrí silná bolesť svalov v dolných končatinách počas chôdze. Niekedy cítiť kŕče i v oblasti stehien, či zadku.  Bolesť sa zhorší, ak kráčate prudko hore alebo dole. Nepríjemné pocity zmiznú po niekoľkých minútach, ako si sadnete. Ak vás bolia nohy iba pri pohybe, je to znamenie blokovaných alebo oslabených krvných ciev v nohách. Dôvodom je, že prietok krvi je upchatý a v prstoch končatín nie je dostatok krvi.

Čím skôr si uvedomíte daný problém a vyhľadáte odborného lekára, aby vám skontroloval pulz a krvný tlak rúk i nôh, tým menej škody upchatie ciev napácha. Poraďte sa s lekárom a zistite, čo je príčinou bolesti vašich nôh. Môže vám to totiž zachrániť život.

www.fithacker.ru

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 20. novembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.