Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento tip vám pomôže vyčistiť si koberec doma bezpečne a rýchlo

reklama:
čistenie
čisteniewww.gettyimages.com

Tu je pár tipov, ktoré treba mať na pamäti. Je dôležité vedieť, že väčšina kobercov nie je určená na čistenie vodou, takže k vysušeniu je zvyčajne potrebné čistenie. Ak sa rozhodnete použiť kefu, potrite ňou škvrnu, aby ste zabránili šíreniu kontaminácie na ešte väčšiu plochu.

Soľ a sóda

Stále máte teda tendenciu starať sa o upratovanie okamžite, ale bojíte sa všetko zničiť. Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete pomôcť. Vysajte ho, aby ste odstránili prebytočný prach a jemné nečistoty. Môžete pokračovať.

Soľ a sóda sú vaši prvý pomocníci, ktorí radi aktualizujú váš obľúbený koberec. Zmiešajte ich v pomere 1: 1 a pre väčšiu účinnosť smelo posypte škvrnu, zmes môžete v oblasti škvrny mierne votrieť, po 20 minútach všetko vysať. Všeobecne platí, že soľ a sóda sú celkom univerzálne lieky.

Roztok octu

Ak sa vyhýbate soli a sóda nie je pre vás vhodná ako prvok periodickej tabuľky. Potom môžete skúsiť ocot. Nebudete tomu veriť, ale jeho slabý koncentrát môže váš koberec obnoviť.

Pred čistením octom koberec povysávajte a potom škvrnu utrite mäkkou kefkou alebo handričkou namočenou v octe. Pomery sú nasledujúce. Na liter vody pridajte 15-20 ml stolného octu. Počkajte dvadsať minút a potom koberec utrite suchou handričkou. Uistite sa, že je koberec úplne suchý, a nezabudnite miestnosť vetrať.

Čaj

Táto metóda nie je vhodná pre ľahké koberce.

Ak to chcete urobiť, musíte vopred pripraviť čajové vrecúška alebo čajové bylinky, nemali by byť príliš mokré, preto ich pred položením na koberec dôkladne vyžmýkajte. Nie je potrebné vypĺňať celý koberec čajovými lístkami, iba tie oblasti, ktoré vám pripadajú špinavé. Čajové lístky nechajte uschnúť a utrite metlou alebo vysávačom. Čajové lístky dokážu odstrániť nielen škvrny, ale aj nepríjemný zápach.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 8. októbra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.