Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento prírodný domáci čistiaci prostriedok do kúpeľne, si jednoducho vyrobíte doma!

reklama:

Väčšina z nás využíva komerčné čistiace prostriedky, ktoré sú plné toxínov.

Domáci čistiaci prostriedok
www.gettyimages.com

Tieto toxíny môžu spôsobiť vážne poškodenie, ktoré vedú k chorobám.Sú príčinou vzniku chorôb u žien, ako je rakovina prsníka, problémy s reprodukčným systémom, astma a ďalšie závažné ochorenia.

Na trhu existujú prírodné produkty, ale najlepší spôsob, ako si byť istý tým, čo v prípravku skutočne je, je vyrobiť si ho doma. Prírodné produkty sú zvyčajne drahšie ako ostatné, preto sa vám vlastná výroba oplatí aj finančne. Nižšie uvedený recept na čistiaci prostriedok do kúpeľne je univerzálny. Čistiť s ním môžete všetko – podlahy, vaňu, umývadlo, záchodovú misu a ďalšie.

Domáci čistiaci prostriedok do kúpeľne

Príprava tohto čistiaceho prostriedku vám zaberie maximálne 5 minút. Vytvoríte si okolo 480 ml čistiaceho prostriedku, čo je väčší objem, než v akom je dostupná väčšina komerčných čistiacich prostriedkov.

Ingrediencie:

½ šálky jedlej sódy,
¼ šálky kyseliny boritej,
½ šálky tekutého kastílskeho mydla,
1/8 šálky morskej soli,
20 kvapiek čajovníkového esenciálneho oleja (tea tree oil),
12 kvapiek citrónového esenciálneho oleja,
12 kvapiek pomarančového esenciálneho oleja,
2 lyžice jablčného octu.

Postup:

V strednej mise zmiešajte sódu, kyselinu boritú a kastílske mydlo. Vytvorte hustú pastu.
Potom pridajte morskú soľ a znovu miešajte.
Teraz pridajte zvyšné ingrediencie a dobre premiešajte.
Používajte na povrchy v kúpeľni. Nanášajte vlhkou utierkou alebo špongiou. Čistite podľa potreby. Potom utrite vlhkou špongiou a odstráňte všetky zvyšky. Pre povrchy, ktoré sú ťažšie na čistenie, aplikujte a nechajte 20 minút pôsobiť. Potom očistite a opláchnite.

A ako pôsobia všetky tieto ingrediencie

kyselina boritá
Táto kyselina obsahuje antifungálne vlastnosti. V recepte pôsobí ako čistiaci prostriedok.

kastílske mydlo
Kastílske mydlo je skvelý doplnok s prírodnými vlastnosťami bez chemikálií.

morská soľ
Morská soľ je skvelá, pretože pridáva textúru, ktorá dáva čističom dokonalé čistiace účinky. S pomocou tejto štruktúry odstránite tvrdé nečistoty a špinu.

jablčný ocot
Ocot pomáha tým, že poskytuje antibakteriálne vlastnosti, ktoré sú účinné pri usmrcovaní zárodkov. Keď budete ocot pridávať do zmesi, budete počuť šumenie. Nebojte sa – je to normálne a po niekoľkých sekundách toto šumenie ustane.

esenciálne oleje
Čajovníkový – vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam vám pomôže zbaviť sa najrôznejších druhov baktérií. To je tiež dôvod, prečo sa používa v rôznych prípravkoch – od kozmetiky až po čistiace prostriedky.
Citrónový – citrón je známy tým, že očisťuje telo od toxínov. Má prirodzené dezinfekčné vlastnosti, čo z neho robí skvelú voľbu práve pre čistenie kúpeľne.
Pomarančový – poskytuje nádhernú vôňu a navyše zabíja aj najrôznejšie zárodky.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 18. decembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.