Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento hasičský trik môže zachrániť váš život! Tu je návod čo robiť, keď ste sami a dusíte sa.

reklama:
00 2.jpg
YouTube.com

V živote ľudskom sa môžeme dostať do najrôznejších situácií, v ktorých nám môže ísť o holý život. Máme tým na mysli napríklad dusenie sa. Človek, ktorý sa dusí, potrebuje väčšinou pomôcť. Ak sa v blízkosti nenachádza nikto, kto by včas pomohol, začína boj o holý život. Stačí však poznať pár dôležitých vecí a zachránite sa aj sami. Mrknite sa, čo vám môže zachrániť život.

Prvá pomoc pre seba

Je povinnosťou každého občana, aby poskytol prvú pomoc inej osobe. V médiách je hromada možností, ako si tieto informácie zistiť a zachrániť tak niekomu život. Málokto však vie, čo robiť v situáciách, keď v blízkosti nie je nikto, kto by pomohol priamo vám.

Zachráni vám život

Na to upozornil Jeff Reman, hasič a záchranár, ktorý má 22 rokov skúseností. Dospel k záveru, že mnoho ľudí trpí zásadným nedostatkom dôležitých informácií, a preto sa rozhodol natočiť krátky film, v ktorom jasne ukazuje všetky dôležité procesy, ktoré je nutné podniknúť v prípade, že sa budete sami dusiť.

Ak si chcete osvojiť nové vedomosti a zručnosti, alebo si len chcete osviežiť tie už dávno získané, tak sa pozrite na nasledujúce krátke video. Autor v ňom zhŕňa všetko podstatné, čo by ste mali vedieť, aby ste boli schopní poskytnúť si prvú pomoc a zachrániť sa. Jedná sa o naozaj prínosné informácie, ktoré majú oveľa vyššiu cenu, než akékoľvek peňažné či materiálne imanie. Majú cenu života a ten je nedoceniteľný.

Do kľaku na štyri

Hlavnými kľúčovými bodmi celého filmu sú nasledovné. V prípade, že sa začnete dusiť, tak v žiadnom prípade neprepadajte panike a snažte sa čo najrýchlejšie upokojiť. Duševný pokoj a pohoda sú v tomto prípade veľmi dôležité. Druhým dôležitým bodom je pozícia tela. Zostaňte kľačať na štyroch a ruky položte v pokoji na zem. Posledný bod je najdôležitejšie, pretože vďaka jeho vykonanie uvoľníte z tela veľa vzduchu, čím sa napríklad odblokujú zaseknutej kúsky jedla. Z predklone tak stačí len sebou poriadne tresnúť o zem tým, že uvoľníte ruky a hruďou dopadnete na zem. Tento prudký úder vám zachráni život.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 5. apríla 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.