Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Telo vám dáva najavo príznaky toho, že má toxické, preťažené lymfy: neignorujte ich a takto problém vyriešte!

reklama:
00 12.png

Trápi vás únava celulitída, opúchajú vám končatiny či trpíte najrôznejšími kožnými problémami? Ak áno, môže to byť spôsob, ktorým vám telo dáva na vedomie, že nemáte v poriadku lymfatický systém. Problémy s lymfatickým systémom patrí poslednou dobou medzi čoraz častejšie, preto vám dnes prinášame nielen niekoľko dôležitých základných informácií, ale aj rád.

Na čo si dať pozor alebo keď lymfatický systém nefunguje správne

Lymfa čiže inými slovami miazga, je špecifická tekutina, ktorá prúdi našimi cievami a uzlinami, zachytáva cudzorodé častice a mikroorganizmy a tiež vstrebáva tuky, ktoré potom odvádza z tela preč. Zle fungujúci lymfatický systém tak môže byť príčinou hromadenie nadbytočných tukov, soli a vody v tkanivách.

Medzi prvé príznaky problémov s lymfatickým systémom patrí celková únava a psychická nepohoda, časté infekčné ochorenia, opuchy v oblasti členkov a tváre. Medzi ďalšie príznaky lymfatického preťaženia radíme suchú kožu so sklonom k ​​rôznym vyrážkam, bolieť hlava, zadržiavanie vody a nadúvanie či problémy s vyprázdňovaním.

Ako napomôcť správnej činnosti lymfatického systému?

Predovšetkým je potrebné povedať, že lymfa v našom tele musí prúdiť. K tomu potrebuje kostrové svaly, ktoré pri svojom pohybe masírujú lymfatické cievy, a miazga tak prúdi. Preto jednou z dôležitých vecí pre správnu činnosť lymfatického systému je fyzická aktivita, ktorá zaistí zapojenie svalov, prekrvenie pokožky a rozprúdenie lymfatického systému. Ďalším dôležitým faktorom je dostatočný pitný režim, dehydratácia spôsobuje preťaženie lymfatického systému. Do určitej miery môžu pomôcť aj špeciálne masáže, kedy špeciálne hmaty môžu odstrániť určité svalové blokády, ktoré toku lymfy zabraňujú.

Táto hmatová technika sa označuje ako lymfodrenáž a jej dôležitou súčasťou je prvotný odblokovanie hlavných uzlín, predovšetkým v slabinách, podpazuší a nad kľúčnou kosťou tak, aby sa tu lymfa nehromadila, ale voľne odtekala a umožnila následné vylúčenie škodlivín von z tela vylučovacím systémom. Preto by mal lymfodrenáž vždy robiť vyškolený odborník. Okrem manuálnej lymfodrenáže existuje aj lymfodrenáž prístrojová. Z potravín sa odporúča konzumácia červenej repy, ktorá obsahuje nielen veľké množstvo rôznych zdraviu prospešných látok, ale má tiež schopnosť detoxikácie čiže neutralizácie škodlivých látok v tele.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 13. februára 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.