Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takto Váš jazyk naznačuje, že na Vás číha choroba!

reklama:
Jazyk
Jazykwww.gettyimages.com

V mnohých krajinách po celom svete je jazyk neoddeliteľnou súčasťou lekárskej praxe. Môže to znieť trochu podivne a dosť prekvapivo, ale náš jazyk môže signalizovať rad zdravotných problémov, ktorým vďaka tomu môžete zamedziť už v počiatku. Keď sa pozeráte do zrkadla, nezabúdajte na jazyk. Ak uvidíte jeden z nižšie uvedených príznakov, mali by ste kontaktovať svojho lekára.

01 2.jpg

Jazyk ako mapa

Predstavte si svoj jazyk ako veľkú mapu, na ktorom  je možné každú oblasť priradiť k vnútornému orgánu. Akákoľvek zmena jazyka (napr. Bolesť, vada, zmena farby atď.) Môže znamenať poruchu funkcie daného orgánu. Špička ukazuje na srdce, špička z boku je pre pľúca, prostredná časť označuje žalúdok a pankreas, pozdĺž okraja sa tiahnu pečeň a slezina, blízko koreňa sú čreva a pri koreni jazyka na oboch stranách sa nachádzajú obličky.

Pozdĺžna stredová os zodpovedá chrbtici, takže ak je u nej viditeľné zakrivenie, je potrebné navštíviť chiropraktika alebo neurológa. Pokiaľ je zakrivenie blízko koreňa jazyka, potom ide o problémy s bedrovou chrbticou. Ak je uprostred, znamená to chrbát a zakrivenie u špičky značí problémy s krčnými stavcami.

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 15. októbra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.