Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takto ovplyvňuje spánok na ľavej strane vaše zdravie. Toto by si mal prečítať naozaj každý!

reklama:
01 14.png

Každý má svoju obľúbenú polohu na spanie, ktorú považuje za najvhodnejšiu. Verte tomu alebo nie, spánkové držanie tela podľa Vášho výberu skutočne môže ovplyvniť váš život a celkový zdravotný stav. Napríklad, spanie na ľavej strane prináša celý rad výhod.

Zdravšie srdce a detox

Spánková pozícia môže zlepšiť výkon vášho srdca, pretože ľavá strana srdca je zodpovedná za čerpanie a distribúciu krvi v celom systéme. Celkovo možno povedať, že sa zlepší výkon vašej aorty a dolnej dutej žily, ktorá distribuuje krv do srdca.

Ak ste tehotná žena, potom je pre vás oveľa prínosnejšie, ak sa pokúsite spať na ľavej strane, a to najmä ak ste v trimestri.

Spanie na ľavej strane tiež zvyšuje odvodňovacie funkciu lymfatického systému. Lymfatický systém v tele hrá dôležitú úlohu pri odstraňovaní toxínov a nečistôt. K tomu dochádza preto, že lymfatický systém beží v hrudnej kanále, ktorý je umiestnený na ľavej strane tela. Spanie na ľavej strane dokáže v skutočnosti zlepšiť proces detoxikácie.

Ochrana pečene a sleziny

Spanie na ľavej strane chráni pečeň pred preťažením. Vaša pečeň sa nachádza na pravej strane tela a zvyčajne sú preťažené, ak spíte na pravej strane. Ak chcete, aby váš systém bol správne detoxikovaný, budete musieť spať na ľavej strane.

Zvýšenie funkciu sleziny je tiež dôsledkom spanie na ľavom boku. Slezina je umiestnená na ľavej strane a pri spaní takisto.

Žiadna záha a lepší čreva

Zabraňuje tiež pálenie záhy. Refluxnej choroby pažeráka a žalúdočných štiav známe ako pálenie záhy môžu zmiznúť, ak spíte na ľavej strane.

Zlepšuje črevné prostredie. Spanie na ľavom boku pomáha vášmu systému na odstránenie odpadu a toxínov. S cieľom zlepšiť proces odstraňovania toxínov, budete musieť začať spať na ľavej strane. Gravitácia vám pomôže.

Ak teda máte nejaké zdravotné problémy a stále spíte na pravej strane, je možno čas svojej spanie prehodnotiť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 16. februára 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.