Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tablety do umývačky sa môžu využiť aj inak

reklama:
tableta
tabletawww.gettyimages.com

Vedeli ste, že tablety do umývačky sa nemusia používať len na umývanie riadu? Môžete ich využiť aj v iných situáciách a možno sa budete diviť, na čo všetko sa dajú použiť. Môžete s nimi hravo vyčistiť topánky, hračky alebo pasterizovať konzervy. A možno prídete ešte na ďalšie spôsoby využitia. Tablety vám pomôžu vyčistiť kadečo

Môžete ich použiť na čistenie toalety. Stačí len vložiť do misy tablety, nechať  tam 15 minút rozpustiť  a potom poriadne vydrhnite celú toaletu. Výsledok vás prekvapí.

Rovnako účinne môžete vyčistiť tiež rúru. Jej čistenie je pre väčšinu žien časovo náročná práca a preto si ju môžete uľahčiť tabletou do umývačky. Tabletu musíte najskôr rozpustiť v teplej vode. Do zmesi namočte handričku alebo hubku a rúru vydrhnite štandardným spôsobom.

Tablety môžete použiť aj ako čistiaci prostriedok na práčku. Stačí vložiť dve do bubna a nastaviť program s teplotou 60 stupňov. Práčka bude čistá a zmizne tiež nepríjemný zápach, ktorý spôsobuje vlhkosť. Je to obzvlášť vhodné pre malé miestnosti, v ktorých je práčka umiestnená.

Tabletami môžete odstrániť pripáleniny z riadu

Pripálil ste hrniec a neviete, čím ho vydrhnúť, aby to naozaj pustilo? Skúste tablety do umývačky. Rozpustite tabletu vo vode, namočte kefku a drhnite tak dlho, dokiaľ spáleniny nezmiznú. Môžete tiež hrniec naplniť teplou vodou, tabletu do nej hodiť a nechať hodinu pôsobiť. Potom umyte ako zvyčajne. Úspech zaručený!

Na špinavé steny po maľovaní malých detí si môže pripraviť tiež roztok tablety a teplej vody. Ponorte handričku a steny očistite. Okrem pasteliek alebo voskoviek odstráni aj ďalšie nečistoty.

Pomocou tablety môžete vyčistiť tiež záhradný nábytok – odstráni prach, nečistoty, a dokonca vtáčí trus starý niekoľko dní.

Vyskúšajte tablety do umývačky na tieto práce a uvidíte, že vám ušetrí veľa času i práce navyše.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 4. júna 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.