Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tablet prepálil dieru v posteli dieťaťa, keď spalo. Rodičia všetkých varujú pred nebezpečenstvom

reklama:
dieťa
dieťawww.gettyimages.com

V každej domácnosti nájdeme aspoň jeden notebook, tablet alebo smartphone. Toto užitočné a dokonca nevyhnutné zariadenie sa však môže ukázať ako veľmi nebezpečné. Daily Mail opisuje príbehy rodiny vo Veľkej Británii, ktorá prežila horor. Ich jedenásťročný syn Callum rád používa tablet. Dokonca sa s ním hrá, ako ide spať.

Raz v noci, než zaspal, sa rozhodol sledovať film na svojom tablete. Počas premietania zaspal. Asi to nie je nič hrozné a môže sa to stať každému, ale tentoraz sa stalo niečo zlé. Keď rodičia ráno prišli k svojmu synovi, našli jeho izbu plný dymu. Keď sa Callum prebudil, všimol si, že nemôže vziať tabliet, pretože bol prilepený k posteli. Ukázalo sa, že pod tabletom bola spálený matrac. To je dôvod, prečo sa prilepilo k posteli.

Rodičia okamžite zavolali hasičov. Hasiči uviedli, že rodina mala obrovské šťastie, že nedošlo k žiadnej tragédii. Celá rodina mohla zomrieť v plameňoch prostredníctvom tabletu. Rodičia sa v médiách bránili, že nevedeli, že ich syn v noci sleduje filmy na tablete. V ich dome je zakázané používať v noci elektronické zariadenia. Callum tajne vzal tabliet a pripojil ho k nabíjaniu.

Chlapec sa naučil dôležitú životnú lekciu a teraz vie, že elektrické spotrebiče nesmú byť ponechané na horľavých predmetoch bez dozoru. Dôležité je, že to nie je jediný známy prípad, kedy elektrické zariadenie pripojené k nabíjaciemu zariadeniu spôsobilo požiar.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 6. októbra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.