Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Susedia našli dieťa v moči po tom, čo ho matka nechala doma a išla na večierok!

reklama:

Mať dieťa je obrovská zodpovednosť. Niektoré matky bohužiaľ nie sú úplne vzorné a mnohé z nich majú problémy s návykovými látkami. Bez ohľadu na vzdelanie a vek rodičov, deti potrebujú neustálu pozornosť. Hoci len chvíľka osamote bez dohľadu a bez zabezpečenia, môže znamenať vážne ohrozenie na ich živote. O jednej 35 ročnej matke z Anglicka sa dá povedať, že svoju úlohu nezvládla. Nechala svoje dieťa osamote a vyšla si do klubu za zábavou.

01 13.jpg

V súčasnosti sa v Anglicku rieši na súde prípad, ktorý šokoval nejedného človeka. Laura Hopkins je 35-ročná žena s dvoma deťmi. Magazín Mirror uvádza, že táto žena nechala svoje deti doma bez dohľadu a sama sa vydala do klubu. Jedno z jej detí pritom bolo nájdené namočené v moči. Ako sa na Slovensku  riešia podobné prehrešky proti deťom?

V prípade menších problémov (napr. Zameškané hodiny v škole) sa snaží systém riešiť predvolaním pred výchovnú komisiu a upomienkami.
U vážnejších prehreškov hrozí rodičom šesť mesiacov až päť rokov väzenia.
Najvážnejšie z nich sú potom trestané ešte vyššími sadzbami.

Problémy slobodných matiek

Výchova nie je ľahkou úlohou ani pre dvoch, nieto pre jedného. U osamelých rodičov sa častejšie objavujú prípady zneužívania návykových látok a alkoholizmus. A práve to je prípad aj Laury Hopkinsovej, ktorá je slobodnou matkou dvoch malých detí. Stres, ktorý na ňu  rodičovstvo kladie, sa negatívne prejavilo na jej psychickom zdraví a z dôvodu vypätia začala s pitím.

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 19. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.