Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Super babské rady na biele zuby!

reklama:

Dôležitou súčasťou vašej krásy je samozrejme aj váš úsmev.

A každý by ho chcel dokonalý.

Okrem toho, že sa budete snažiť mať svoje zuby v poriadku, je potrebné snažiť sa aj o to, aby boli dokonale biele.

Čo teda preto robiť?

Jedzte jahody

Existujú dôkazy, že jahody pomáhajú bieliť zuby, pretože obsahujú kyselinu jablčnú a vitamín C. Kyselina jablčná je kyselina, ktorá sa vyskytuje v jahode, pomáha odstraňovať povrchové škvrny zo zubov. Roztlačenie niekoľkých jahôd a vytvorenie akejsi čistiacej zmesi raz alebo dvakrát týždenne môže mať naozaj pozitívne výsledky.

Thuc pham lam trang rang.jpg

Soda a citrón

To je vlastne jeden z najpopulárnejších z prírodných bieliacich prostriedkov pre bielenie zubov. Chemická reakcia jedlej sódy s citrónovou šťavou má rozjasňujúci účinok. Každá z týchto zložiek funguje dobre, ale spoločne sú super efektívne. Použite však tento roztok iba raz týždenne, pretože pri príliš častom používaní môžete narušiť zubnú sklovinu. Sóda môže byť drsná pre vaše ďasná, takže na to tiež pozor.

Natural teeth whitening at home baking soda.jpg

Chrumkavé ovocie a chrumkavá zelenina

Jablká, zeler a mrkva sú skvelé pre vaše zuby. Chrumkavé ovocie i zelenina pôsobia ako prírodná zubná kefka. Jednoduché žuvanie odstraňuje prebytočné potraviny a baktérie z úst. Pomáha tiež odstraňovať povrchové škvrny na zuboch. Nielenže odstraňujú častice potravín a baktérie, ale kyseliny v ovocí a zelenine aj zuby krásne bielia. Obzvlášť jablká obsahujú už spomínanú kyselinu jablčnú, chemickú látku, ktorá sa tiež vyskytuje v jahodách .

Foodwhite 1140x570.jpg

Vyplachovanie úst olejom (tzv. Oil pulling)

Prevaľovanie oleja v ústach je indický prostriedok, ktorý sa používa hlavne na zosilnenie ústneho zdravia a k celkovému vyčisteniu tela. Proces je v skutočnosti pomerne jednoduchý, neškodný a je veľmi lacný. Jednoducho vezmite jednu polievkovú lyžicu čistého organického oleja a preval’ujte olej v ústach asi 15-25 minút. Po prevaľovaní vypľujte olej do vrecka, ten potom dajte do koša, dôkladne opláchnite ústa vodou a dajte si 2-3 poháre čistej vody.

Použite slamku

Káva, čaj, sóda a víno môžu spôsobiť zmenu farby zubov. Kedykoľvek je to možné, použite slamku, aby ste znížili priamu expozíciu nápoja na zuby. Pite slamkou kávu i víno. Možno je to divné, ale je to tiež účinné .

Pomarančová šupka

Čistenie zubov čerstvou pomarančovou kôrou znižuje žltý nádych na vašich zuboch.

  • Každú noc si pred spaním rozkrojte pomarančovú kôru a dajte ju cez zuby. Vitamín C a vápnik v pomarančovej šupke budú bojovať proti mikroorganizmom po celú noc.
  • Urobte to na niekoľko týždňov a uvidíte efektívne výsledky.
  • Ak nie je k dispozícii čerstvá pomarančová kôra, môžete použiť pomarančový prášok z kôry.

Alebo namiesto toho použite pomarančový alebo citrónový esenciálny olej. Zmiešajte tento olej s vodou a vyplachujte ústa. Je to na bielenie fakt účinné a skvelé.

14. orange peel for teeth whitening.jpg

Soľ

Soľ je jedným zo základných zubných čistiacich prostriedkov, ktoré sú používané už mnoho rokov. A odporúčajú ju hojne aj naše babičky. Pomáha dopĺňať stratené minerály v zuboch a pomáha tiež oživiť ich bielu farbu.

Ráno môžete pravidelne užívať soľ ako zubný prášok namiesto zubnej pasty. Ďalšou možnosťou je zmiešať  soľ s dreveným uhlím a pravidelne si umývať zuby. Môžete tiež premiešať soľ so sódou a jemne si vyčistiť zuby. Buďte veľmi opatrní , keď budete zuby bieliť pomocou soli – môže spôsobiť poškodenie ďasien a zubnej skloviny, pokiaľ je používaná veľmi veľkou silou .

Peroxid vodíka

Peroxid vodíka je antibakteriálne činidlo a funguje skvele ako čistiaci prostriedok na ústnu dutinu a na čistenie ďasien, udržuje ústa bez zárodkov. Vyplachovanie ústnou vodou možno vykonávať za použitia peroxidu vodíka – použite 2/3 vody a 1/3 peroxidu vodíka (niekde sa udáva pomer 50/50), vyplachujte asi jednu minútu a potom vypľujte.

Výskum ukazuje, že peroxid vodíka udržuje dych čerstvý tým, že odstraňuje zlé baktérie, pretože pôsobia ako prirodzené antiseptické / antibakteriálne činidlo. Je tiež schopný poskytnúť prirodzenú ochranu proti ochoreniam ďasien, ako je zápal ďasien a periodontitída.

Použite jablčný ocot

Účinne pôsobí ako prírodné antibiotikum a čistiaci prostriedok na zuby a ďasná, tiež môže odstrániť škvrny na zuboch. Tento ocot je mimoriadne užitočný pri odstraňovaní škvŕn spôsobených pitím kávy a fajčením.Obsahuje zlúčeniny vrátane kyseliny octovej, draslíka, horčíka, probiotík a enzýmov, ktoré zabíjajú baktérie (nebezpečné „zlé“ baktérie) a súčasne podporujú rast užitočných „dobrých“ probiotických baktérií. Vzhľadom k tomu, že je prirodzene kyslý, pomáha rozkladať plak aj iné látky prilepené k zubom.

Apple cider vinegar_625x350_81456472243.jpg

Aktívne uhlie

Aktívne uhlie, absorbčný prípravok používaný na zachytenie toxínov vnútri tela, vám pomôže bieliť zuby absorpciou plaku a mikroskopických častíc, ktoré na zuboch spôsobujú sfarbenie. Ak chcete bieliť zuby prirodzene týmto uhlím, namočte kefku na zuby do práškového aktívneho uhlia. Zuby si umývajte normálne, pričom venujte zvláštnu pozornosť oblastiam, ktoré vykazujú najviac sfarbenie. Dôkladne vyplachujte ústa vodou a vypľujte. Vyplachujte si ústa veľmi dobre, až kým nie je voda čistá. Najlepšie výsledky dosiahnete tým, že dvakrát až trikrát za týždeň vyčistíte zuby aktívnym uhlím, ale nepoužívajte ho, ak máte korunky.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 7. júna 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.