Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ŠÚKL zverejnil nové prípady nežiaducich účinkov očkovania: Po tejto vakcíne ich bolo najviac

reklama:
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázokwww.gettyimages.com

Štátny ústav pre kontrolu liečiv zverejnil nové podozrenia na nežiaduce účinky vakcín, ktoré mu nahlásili ľudia po očkovaní. Jednoznačne najviac ich zaznamenal po tejto vakcíne …

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) eviduje v súvislosti s očkovaním proti koronavírusu k 1. 9. 8384 nahlásených podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení bolo 928 vyhodnotené ako závažných.

Pri vakcíne od konzorcia Pfizer / BioNTech išlo o 498 závažných hlásení, z toho jedno úmrtie. Medzi hlásenými podozreniami na závažné nežiaduce účinky sa vyskytli pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, a to väčšinou u pacientov liečených na hypertenziu, prekolapsový stav, kolaps, zlyhanie očkovanie, ale napríklad aj cievna mozgová príhoda, infarkt myokardu, artritída, perikarditída, ale aj hypertenznej krízy.

Pri vakcíne od spoločnosti Moderna išlo o 92 závažných účinkov, z toho jedno úmrtie. Medzi hlásenými podozreniami na závažné nežiaduce účinky boli dočasná paralýza, pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, trombóza, kolaps, strata vedomia, pľúcna embólia a napríklad aj cievna mozgová príhoda.

V rámci vakcíny od spoločnosti AstraZeneca hlásili 299 závažných účinkov, z toho dve úmrtia. Najčastejšie išlo o krátkodobú stratu vedomia, kolaps, trombózu, ale aj o parézu tvárového nervu, epileptický záchvat u pacientov liečených na epilepsiu, pľúcnu embóliu, mŕtvicu, infarkt myokardu či napríklad hypertenznej kríze.

Nežiaduce účinky nahlásili aj pri vakcíne od spoločnosti Johnson & Johnson, z toho 31 závažných. Išlo o stratu vedomia, kolaps, halucinácie a hyperpyrexiu.

Pri neregistrovaných vakcíne Sputnik V zaznamenali dve závažné hlásenia. Ide o pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi a flebotrombóza.

Ďalších šesť závažných účinkov bolo u vakcín s neuvedeným názvom, informácie ústav dožiadať. ŠÚKL zaznamenal aj ďalších šesť závažných reakcií po vakcíne. Úrad k nim dožiadať bližšie informácie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 4. septembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.