Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ŠÚKL zverejnil najnovšie prípady nežiadúcich účinkov vakcín: Porážky, embólia aj halucinácie

reklama:
Nežiadúce účinky
Nežiadúce účinkywww.gettyimages.com

V súvislosti s očkovaním proti koronavírusu Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) do stredy (4. 8.) evidoval 7904 hlásení podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení je 780 závažných …

O týždennej štatistike hlásení podozrení na nežiaduce účinky vakcín na prevenciu ochorení COVID-19 informoval ústav na svojom webe.

Pri vakcíne od konzorcia Pfizer / BioNTech išlo o 400 závažných hlásení, z toho jedno úmrtie. Medzi hlásenými podozreniami na závažné nežiaduce účinky sa vyskytli pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, a to väčšinou u pacientov liečených na hypertenziu, prekolapsový stav, kolaps,  ale napríklad aj cievna mozgová príhoda.

Pri vakcíne od spoločnosti Moderna išlo o 75 závažných, z toho jedno úmrtie. Medzi hlásenými podozreniami na závažné nežiaduce účinky boli dočasná paralýza, pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, trombóza, kolaps, pľúcna embólia či napríklad aj cievna mozgová príhoda.

V rámci vakcíny od spoločnosti AstraZeneca hlásili 281 závažných nežiaducich účinkov, z toho dve úmrtia. Najčastejšie išlo o krátkodobú stratu vedomia, kolaps, trombózu, ale aj o parézu tvárového nervu, epileptický záchvat u pacientov liečených na epilepsiu, pľúcnu embóliu, mŕtvicu či napríklad infarkt myokardu.

Nežiaduce účinky nahlásili aj pri vakcíne od spoločnosti Johnson & Johnson, z toho 18 závažných. Išlo o stratu vedomia, kolaps a halucinácie.

Pri neregistrovanej vakcíne Sputnik V zaznamenali jedno závažné hlásenia, a to pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 12. augusta 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.