Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Štúdia posilnila podozrenie: Takto vznikol nový koronavírus

reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Vznik koronavírusu
Vznik koronavírusuwww.gettyimages.com

Aj keď v súčasnosti existuje nádej, že koronavírusová pandémia sa čoskoro skončí, vedci z celého sveta stále hľadajú pôvod koronavírusu. Nová štúdia má dokazovať šokujúcu informáciu …

Otázka pôvodu koronavírusu ešte nebola jednoznačne zodpovedaná. Znovu a znovu sa špekuluje. O výsledku je presvedčený aj exprezident Donald Trump, ktorý to potvrdil iba tento týždeň.

Nová štúdia má dokazovať, že Sars-CoV-2 bol skutočne vyvinutý v laboratóriu. Výskum WHO ale tento predpoklad zatiaľ nepotvrdil. Nový študijný príspevok britského profesora Angusa Dalgleisha a nórskeho vedca Dr. Birger Sorensen by teraz mal dokázať, že Sars-CoV-2 skutočne nemá žiadny prírodný pôvod, ale bol vyvinutý ľudskými rukami v laboratóriu.

Ako informoval britský Daily Mail, výsledky štúdie, ktoré majú byť zverejnené v „Quarterly Review of Biophysics Discovery“, ponúkajú množstvo „šokujúcich“ informácií. Podľa nich vedci našli vo vzorkách Covid-19 „jedinečné odtlačky prstov“, ktoré podľa nich mohli byť vyrobené len manipuláciou v laboratóriu. Výskumníci dospeli k záveru, že čínski vedci mohli vytvoriť koronavírus pri práci na inom projekte vo wuchanskom laboratóriu.

Odborníci sa domnievajú, že projekt je takzvaným Gain-of-Function projektom. Toto je proces zmeny prirodzene sa vyskytujúcich vírusov, aby boli nákazlivejšie a aby sa študoval ich možný vplyv na človeka. Wuchanskí vedci údajne zabudovali nový spike proteín do prírodného koronavírusu nájdených u jaskynných netopierov, čo z neho robí smrtiaci a vysoko prenosný koronavírus.

Vedci preto vo svojej štúdii došli k záveru, že Sars-CoV-2 „nemá žiadneho dôveryhodného prírodného predka“, a myslia si, že vedci neskôr dokonca vytvorili také verzie vírusu, aby zakryli svoje stopy.

K TÉME:

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 1. júna 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.