Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Články
  • Zdravie
  • Stačí málo a schudnete neuveriteľných 7 kg za 8 dní! Neveríte? Tak vyskúšajte túto diétu. Dodržujte predpísaný jedálniček a každý deň uvidíte v zrkadle aj na váhe, ako idú vaše kilogramy dole

Stačí málo a schudnete neuveriteľných 7 kg za 8 dní! Neveríte? Tak vyskúšajte túto diétu. Dodržujte predpísaný jedálniček a každý deň uvidíte v zrkadle aj na váhe, ako idú vaše kilogramy dole

reklama:
00 14.jpg

Niektoré ženy to poznajú až príliš dobre. Nadýchnu sa vzduchu, pomyslia na čokoládu, pozrú sa na bryndzové halušky a je to! Na váhe im pribudnú 2 kg. Existuje na to nejaké riešenie? Vyskúšajte nasledujúcu diétu, pomocou ktorej môžete schudnúť aj 7 kg. Jedná sa o diétu navrhnutú známym európskym kardiológom a je založená na bielkovinách. Každý deň by ste si mali dať na raňajky akékoľvek ovocie okrem banánov. Vyskúšajte túto diétu a budete prekvapení, ako skvelo bude fungovať.

Ukážkový jedálniček

Možno si hovoríte, že je to síce skvelý úvod, ale že by ste skôr potrebovali nejaký ukážkový jedálniček. Tak tu ho máte. Na obed si dajte 1 pomaranč, 250g jogurtu a jedno vajíčko. Nasleduje večera, ku ktorej si dáte:

  • 2 vajíčka
  • 2 toasty
  • zeleninu

Druhý deň na obed postupujte rovnako a na večeru vám potom bude stačiť 1 toast, 125 g nejakého červeného mäsa, k tomu môžete vyskúšať šálku čaju alebo nesladenej kávy a večeru zakončite pomarančom. Obedy sú naozaj skromné, to je pravda, však nezabudnite, že potrebujete schudnúť rýchlo a efektívne a tento jedálniček nie je naveky.

Ostatné dni nie sú o moc lepšie

Tretí deň je založený na tom, že si k obedu dáte 1 uhorku, 1 pomaranč, 1 varené vajce a na večeru potom 125 g červeného mäsa, 1 pomaranč, 1 toast, šálka kávy alebo čaju bez cukru. Štvrtý deň na obed pripravte 1 uhorku, 1 pomaranč, 1 varené vajce, večera sa potom opäť skladá zo 125 g červeného mäsa, 1 pomaranč, 1 toast, šálka kávy alebo čaju bez cukru. Posledný piaty deň si k obedu doprajte 1 toast, 200 g mäsa alebo rýb, 1 paradajku a na večeru 225 g varenej mrkvy, zemiaky a hrášok.

5 dní a dosť

Diéta je vypočítaná na 5 dní, potom si dajte pauzu po dobu dvoch dní a následne postup opakujte. Počas tohto obdobia sa nesnažte jesť na celý týždeň dopredu. Spestrite si stravu zdravými potravinami a úplne vylúčte z konzumácie alkohol a soľ. Táto diéta je celkom ťažká však proteínová diéta, respektíve bielkovinová je založená na tom, že konzumujte veľké množstvo bielkovín, tým potom vzniká ketóza, pri ktorej sa vaše telo zbavuje tukových zásob. Keď k proteínovej diéte pridáte ešte nejaký ten pohyb, výsledok je zaručený.

Ide to, ale hlavne bez cukru

Nezabudnite na to, že táto diéta bude fungovať iba v prípade, že zo svojho jedálnička vynecháte absolútne cukor, niekedy sa tak môžete stretnúť s názvom bezsacharidovej diéta. Vďaka ketóze sa potom začnú produkovať ketóny, ktoré v našom organizme nahrádzajú cukry. Ďalším dôležitým faktorom, prečo vyskúšať túto diétu je to, že jedlo s vysokým obsahom bielkovín vás dostatočne zasýtia, preto sa vám uvedený jedálniček môže zdať príliš strohý.

Čo by ste mali konzumovať pri tejto diéte

Ak sa vám uvedený jedálniček nepáči, nechajte sa ním len inšpirovať a vytvorte si vlastný. Potom to chce ale vedieť, čo vlastne konzumovať môžete a čo nie. Do svojho jedálnička môžete zaradiť chudé mäso, ako je hydinové, hovädzie alebo ryby. Ďalej si môžete dopriať mliečne výrobky, ktoré neobsahujú príliš veľké množstvo tukov. Vyskúšajte syry, jogurty alebo mlieko. Samozrejme nič nepokazíte tým, keď do svojho jedálnička zahrniete zeleninu a ovocie. Ako prílohu potom vyskúšajte sóju, hrach, fazuľa alebo šošovku.

Čo je pri bielkovinové diéte zakázané

Bielkovinová diéta je síce funkčný, musíte ale naozaj dodržať to, že nebudete jesť to, čo nemáte. Takže dajte si pozor na to, aby ste sa vyvarovali konzumácii tučných mas, zemiakov, tie obsahujú veľa škrobu a pri tejto diéte nie sú príliš vhodné. Vynechajte tiež čokoľvek, čo je vyprážané. Ďalej samozrejme:

  • sladkosti
  • smotanové omáčky
  • Ovocie, ktoré je prezreté

Možno sa tiež pýtate, koľko bielkovín musíte zjesť, aby ste naozaj zhodili veľa kíl. Výpočty sú pomerne jednoduché. Počítajte s tým, že na každý kilogram svojej hmotnosti musíte zjesť 1-1,5 g bielkovín. Ak vám ručičky na váhe ukazuje napríklad 90 kg, mali by ste skonzumovať 90-135 g bielkovín. Aj keď bielkoviny zaistí, že nebudete mať pocit hladu, v prvých dňoch to samozrejme bude náročnejšie a nový jedálny lístok si musíte zvyknúť. Na pitie si môžete dopriať čistú vodu alebo vodu s citrónom. Zakázaná nie je ani káva, pokiaľ jej nebude príliš. Zo začiatku aj napriek všetkej snahe pravdepodobne budete pociťovať hlad, ten môžete zahnať surovou zeleninou, ktorá vám neuškodí.

Diet je veľké množstvo

Vďaka modernej dobe, kedy ženy, vplyvom médií a časopisov, chcú vyzerať krásne a predovšetkým štíhlo, sa môžete stretnúť s mnohými druhmi diét. Niektoré sú účinné menej, niektoré zas viac. Avšak nech už vyskúšate akúkoľvek, nemali by ste zabúdať predovšetkým na svoje zdravie a mali by ste chudnúť s rozumom. Aj tak sa môžete dostať do jojo efektu, kedy zhodené kilá naberiete zase späť. Máte nejakú osvedčenú diétu vy?

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 30. apríla 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.