Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
reklama:

Ako si správne vyžehliť košeľu ?

reklama:

Pre niekoho relaxácie, pre iného len povinnosť. Či tak alebo tak, v žehlení košieľ sa asi nikto veľmi nevyžíva.

Prečítajte si ako efektívne a rýchlo vyžehliť košeľu :

Prečítajte si ceduľku

Znie to možno ako rada pre úplných začiatočníkov, ale je fakt, že mnohí z nás túto fázu vynechávajú. Pred žehlením sa presvedčte z akého materiálu košeľa je a podľa toho na žehličke nastavte teplotu.

Howtoiron.jpg

Kontrola

Ak potrebujete košeľu len prežehliť a nevytiahli ste ju práve z práčky, tak dobre prezrite, či na nej nie sú škvrny. Keby sa totiž prežehlili, išli by neskôr oveľa horšie odstrániť.

Voda

Neplatí len pre nás, ale aj pre žehličku a košeľu. Predtým, než žehličku spustíte, dolejte do zásobníka vodu, aby ste počas žehlenia mohli odev zvlhčovať. Ozajstní profesionáli košeľu pokropia na ramienku pár minút pred žehlením, aby sa látka dobre a rovnomerne nasiakla vlhkosť a výsledný efekt bol stopercentný.

9052shirt_ironing.jpg

Začnite od goliera

Pokiaľ má košeľa golier,  začnite u neho. Od prostriedku žehličkou pomaly postupujte smerom k stranám. Otočte a zopakujte.

Manžety

Rovnaký princíp ako u goliera platí pre manžety. Rozopnite všetky gombíky a starostlivo prežehlite z oboch strán.

Rukávy

Než začnete, presvedčte sa, že máte rukávy dobre vyrovnané. Látka je opäť v dvoch vrstvách, teda aj tu platí, že by ste mali miestu venovať viac pozornosti.Po prežehlení rukáv otočte a zopakujte postup. Niekto nemá rád keď sú rukávy žehlené na puky, vtedy si zložte rukáv tak aby ste prežehlili jednú stranu, druhú a nakoniec stred.

Sleeve.jpg

Predná časť

Pokračujte pri prednej časti košele , začnite stranu s gombíkmi. Žehličkou najskôr opatrne prežehlite priestor medzi gombíkami a až potom zvyšok látky. Pokiaľ má košeľa kapsu, prežehlite ju viackrát. Látka je v tomto mieste v dvoch vrstvách a preto potrebuje viac pozornosti.

Zadná časť

Začnite od miesta, kde končí golier a postupujte smerom k spodnému lemu košele.

Na ramienko

Hneď po vyžehlení, keď ešte v látke zostáva trochu tepla, košeľu zaveste na ramienko, kde ju necháte ” vychladnúť “.

Shirts

reklama:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 12. mája 2016

Podobné články

Odporúčame

Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...