Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako si správne vyžehliť košeľu ?

reklama:

Pre niekoho relaxácie, pre iného len povinnosť. Či tak alebo tak, v žehlení košieľ sa asi nikto veľmi nevyžíva.

Prečítajte si ako efektívne a rýchlo vyžehliť košeľu :

Prečítajte si ceduľku

Znie to možno ako rada pre úplných začiatočníkov, ale je fakt, že mnohí z nás túto fázu vynechávajú. Pred žehlením sa presvedčte z akého materiálu košeľa je a podľa toho na žehličke nastavte teplotu.

Howtoiron.jpg

Kontrola

Ak potrebujete košeľu len prežehliť a nevytiahli ste ju práve z práčky, tak dobre prezrite, či na nej nie sú škvrny. Keby sa totiž prežehlili, išli by neskôr oveľa horšie odstrániť.

Voda

Neplatí len pre nás, ale aj pre žehličku a košeľu. Predtým, než žehličku spustíte, dolejte do zásobníka vodu, aby ste počas žehlenia mohli odev zvlhčovať. Ozajstní profesionáli košeľu pokropia na ramienku pár minút pred žehlením, aby sa látka dobre a rovnomerne nasiakla vlhkosť a výsledný efekt bol stopercentný.

9052shirt_ironing.jpg

Začnite od goliera

Pokiaľ má košeľa golier,  začnite u neho. Od prostriedku žehličkou pomaly postupujte smerom k stranám. Otočte a zopakujte.

Manžety

Rovnaký princíp ako u goliera platí pre manžety. Rozopnite všetky gombíky a starostlivo prežehlite z oboch strán.

Rukávy

Než začnete, presvedčte sa, že máte rukávy dobre vyrovnané. Látka je opäť v dvoch vrstvách, teda aj tu platí, že by ste mali miestu venovať viac pozornosti.Po prežehlení rukáv otočte a zopakujte postup. Niekto nemá rád keď sú rukávy žehlené na puky, vtedy si zložte rukáv tak aby ste prežehlili jednú stranu, druhú a nakoniec stred.

Sleeve.jpg

Predná časť

Pokračujte pri prednej časti košele , začnite stranu s gombíkmi. Žehličkou najskôr opatrne prežehlite priestor medzi gombíkami a až potom zvyšok látky. Pokiaľ má košeľa kapsu, prežehlite ju viackrát. Látka je v tomto mieste v dvoch vrstvách a preto potrebuje viac pozornosti.

Zadná časť

Začnite od miesta, kde končí golier a postupujte smerom k spodnému lemu košele.

Na ramienko

Hneď po vyžehlení, keď ešte v látke zostáva trochu tepla, košeľu zaveste na ramienko, kde ju necháte “ vychladnúť „.

Shirts
Close-up rack shirts isolated on white background
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 12. mája 2016

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.