Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spôsob, ktorým počas jednej minúty znížite vysoký krvný tlak! Vyskúšajte ,nebudete ľutovať!

reklama:
krvný tlakwww.gettyimages.com

Čím ďalej viac ľudí trpí vysokým krvným tlakom. Ide o zlý životný štýl, ale aj rodinnú anamnézu! Existujú spôsoby, ktorými by ste si pomohli, bez toho aby ste museli prehltnúť ďalšie lieky! Vyskúšajte a budete prekvapení.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú dlhodobo vysoký krvný tlak, iste viete, ako je táto skutočnosť nepríjemná, a aké riziká pre Vaše zdravie existujú. Ak tieto ťažkosti riešite pomocou liekov, zrejme ste zistili, že takéto riešenie dlhodobo nikam nepovedie.  Vysoký krvný tlak ohrozuje Vaše srdce, ale aj mozog a mnohokrát ochorenie končí aj smrťou. A to z dôvodu infarktu či mŕtvice. Mimo chemických liekov, ktoré vždy predpíše  lekár, môžete skúsiť aj iné prostriedky a metódy. Nižšie uvedené metódy Vám pomôžu krvný tlak vrátiť do normálneho stavu. Vyskúšate tieto metódy aj vy?

Kolísavý krvný tlak je viac nebezpečný

Prvým príznakom zvýšeného krvného tlaku je bolesť hlavy. A ak sa objaví príliš vysoký krvný tlak, môžu sa objaviť ďalšie príznaky, ktorými sú krvácanie z nosa, popraskanie žiliek v očiach, ale aj tlak v očiach, teda problémy so zrakom. Ďalším príznakom môže byť búšenie srdca, bolesť uší a hrude. Nejedná sa teda o žiadne príliš závažné príznaky, ale pri týchto príznakoch sa to môže zvrtnúť. Potom hrozia vážne zdravotné problémy, ako je vyššie uvedená mŕtvica a infarkt. Preto bude dôležité, aby vysoký tlak netrval dlho, ale bol okamžite znížený. K tomuto kroku Vám môžu pomôcť lieky, alebo alternatívny spôsob zvaný akupresúra. Metódy, ktoré sme pre Vás pripravili nižšie, môžete využiť v situácii, keď lieky beriete, ale momentálne ich nemáte po ruke alebo nie ste na dosah lekára. Náhle zvýšenie krvného tlaku sa naozaj deje, buďte pripravení! Myslite na to, že tieto metódy chronický krvný tlak nevylieči, ale vyrieši krízovú situáciu.

Prvý bod na ruke

Najjednoduchší a samozrejme účinný bod sa nachádza na ruke. Presnejšie na konci prostredníka na ruke. Pre zníženie krvného tlaku, ktorý Vám nekontrolovane vystrelí nahor bude stačiť, keď ho stlačíte nie prstami, ale koncom hrotu prepisovačky. Jednu minútu držte a potom oddiaľte. Niekto má tento bod na ľavom prostredníku, niekto zase na pravom prostredníku. Zistíte to jednoducho. Ten prostredník určený pre úľavu vysokého tlaku bude oproti tomu druhému viac citlivý.

Druhý bod na nohe

Ďalší uľavujúci bod sa nachádza na chodidle na priehlavku. Presnejšie také miesto nájdete tam, kde sa spája kosť prvých dvoch prstov, a ešte o pár centimetrov od tejto medzery. Také miesto bude viac citlivé než jeho okolie. Vyskúšajte a určite to ihneď spoznáte. Postupujte podľa rovnakého postupu ako pri ruke. Vyhľadané miesto stlačte perom alebo silnejšie prstom. Vydržte päť sekúnd. Potom ďalších päť sekúnd oddeľte pero či prst a znovu opakujte celé dve minúty.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 16. februára 2021
K téme

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.