Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spoločný znak bohatých ľudí: Nikdy si nekupujú tieto zbytočnosti!

reklama:
Bohatsvo
Bohatsvowww.gettyimages.com

Hovorí sa, že peniaze nie sú všetko, no povedzte si to, keď máte doma päť hladných krkov a na účte debet ako hrom. Správne hospodárenie je kľúčom k úspechu každej finančnej gramotnosti v domácnosti. Radíte sa do tejto kategórie aj Vy?

Bohatsvo
Bohatsvowww.gettyimages.com

Pánske šibalstvá

Aby ste to svojmu bankovému kontu trochu uľahčili, mali by ste sa naučiť šetriť. Väčšina ľudí si šetrenie automaticky spája s nedostatkom. Tento nezmysel nám do hlavy vtlkala materialistická doba, ktorá nás vo všetkých smeroch rozmaznáva. Nemáte na dovolenku? Tak premýšľajte aj v potravinách. Nemusíte mať predsa tie najdrahšie jogurty, keď nájdete rovnako kvalitný aj za menej peňazí. Korunka ku korunke …

Bohatsvo
Bohatsvowww.gettyimages.com

Pozor na drahé reštaurácie

Radi obedujete v reštauráciách? Alebo si s rodinou doprajete raz týždenne večeru v niektorom z miestnych lokálov? Dnes celkom stačí, keď vezmete deti do McDonaldu a Vaša peňaženka sa po obyčajnom Happy Meal prudko otrasie. A Vy spolu s ňou! Neutrácajte v reštauráciách, ktoré sú zbytočne predražené a neutrácajte v nich peniaze. Doma sa dá urobiť jedlo ešte lepšie, výdatnejšie a najmä lacnejšie. Vašu finančnú situáciu takými zbytočnými výstrelkami len podkopete. Radšej si urobte z večera v reštaurácii rituál, ktorý sa bude opakovať každé dva mesiace.

Bohatsvo
Bohatsvowww.gettyimages.com

Nakupovať vo výpredaji je trendy

Drahé oblečenie, topánky, šperky a bižutéria. Že sú to drobnosti ?! Také, ktoré nasledujú jedna za druhou a keď si na konci mesiaca spočítate, že ste si kúpili vo výpredaji štvoro letných šiat a do toho Vám v hlave začne blikať kontrolka, že ste ich vlastne vôbec nepotrebovali, bude to zlé. Veci sa dajú kupovať aj striedmo a nepotrebujete mať šatník, ktorý praská vo švíkoch len preto, že vidíte na veciach červené ceduľky. Podstatou krásnej ženy je upravený, elegantný a čistý vzhľad. A ten sa dá dosiahnuť mnohými spôsobmi, napríklad niekoľkými kúskami nadčasového oblečenia, ktoré doplníte peknou bižutériou. Investujte tam, kde sa to oplatí, nie tam, kde prerobíte.

Bohatsvo
Bohatsvowww.gettyimages.com

Auto je hlavne na prepravu vašej rodiny

Svet akosi ovládla mánia nakupovať autá. Najnovšie modely tej, či onej značky, lebo veď v reklame dávali, že teraz pri novom modeli sú extrémne vysoké uvádzacie zľavy. Nuž, uvádzacia cena je fajn, ak to auto okamžite potrebujete. Ak však máte auto, ktoré jazdí, nie je ani staré ani opotrebované, kúpili ste ho pred piatimi rokmi a frčí ako dobre naolejovaná mašinka, potom je aj tá zavádzacia zľava úplne nepodstatná. V opačnom prípade Váš rozpočet opäť výrazne utrpí. Budete mať síce nové auto, ale na dovolenku sa v ňom neodveziete, pretože nebudete mať za čo.

Bohatsvo
Bohatsvowww.gettyimages.com

Prečo niečo kupovať, keď to zvládnete urobiť sami

Ľudia radi míňajú peniaze za to, čo si môžu urobiť aj sami. Pizzu si v piatok večer radšej objednajú domov, akoby ju za tretinovú cenu urobili sami. Alebo si dávajú opravovať veci, ktoré dokáže opraviť aj ten najnezručnejší kutil. Alebo chodia do práčovne namiesto toho, aby si veci vyprali sami. Okrem alkoholu sa metlou ľudstva stáva aj lenivosť.

Bohatsvo
Bohatsvowww.gettyimages.com

Dary nemusia byť predražené

Deti sú pre nás všetkým a v živote netúžime po ničom viac, než splniť im všetky želania, aby boli šťastné. Problémom je, že naše ratolesti si toho ale vôbec nevážia. Namiesto každodenných darčekov bez lepšieho dôvodu uprednostnite striedmosť. Ani my sme kedysi nedostávali dary len tak, pretože sme si to práve zmysleli. Museli sme počkať do Vianoc, narodenín, či sviatku. Prečo by teda nemali počkať naše deti?

Bohatsvo
Bohatsvowww.gettyimages.com

Každý výdavok je investíciou

Držte sa stranou od výdavkov, ktoré Vám prinášajú iba krátkodobé potešenie a potom len zúfalstvo v očiach. Veľa vecí, ktoré máte, vôbec nepotrebujete. Spočítajte si, kde ušetriť môžete a kde nie. S peniazmi je to ako s drogami. Keď ich začnete utrácať a dopriať si, za krátku dobu zistíte, že ste všetko stratili. Nielen financie na letnú dovolenku, ale aj chuť žiť a radovať sa z maličkostí.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 29. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.