Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Smutné svedectvo maďarského lekára z jednotky intenzívnej starostlivosti s COVID pacientmi

reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Dieťa s koronavírusom
Detský pacient s COVID-19www.gettyimages.com

Pandémia ochorenia COVID-19 zasiahla skutočne celý svet. Takmer neexistuje krajina, kde by sme sa s týmto problémom nestretli. Vo väčšine krajín je navyše stav už veľmi alarmujúci a začína dochádzať k preplneniu nemocníc, čo má za následok komplikácie pri snahe o zachránenie životov. Náš zdravotnícky systém to zatiaľ pomerne zvláda, ale nálada nie je príliš dobrá. Podobne je na tom tiež Maďarsko, kde sa jeden lekár vyjadril k aktuálnej situácii.

Plné jednotky intenzívnej starostlivosti

Nálada doktora z jednej z veľkých nemocníc vôbec nie je ružová, pretože situácia sa nevyvíja dobre. COVID pozitívni pacienti už zaberajú celé dve zabudované oddelenia jednotiek intenzívnej starostlivosti. A stále panujú obavy, že voľné lôžka a hlavne pľúcne ventilátory nebudú v dostatočnom počte pre ďalších pacientov.

  • Predtým bola v nemocnici jedna jednotka intenzívnej starostlivosti
  • Teraz sú už 3
  • Pacienti majú vek 40+ alebo 50+

Vo vážnom stave prichádzajú aj relatívne mladí pacienti

V niektorých médiách a článkoch sa dočítate, že ťažší priebeh ochorenia majú hlavne starší ľudia. Lenže to v žiadnom prípade nemusí byť pravda. Dokonca na jednotku intenzívnej starostlivosti prichádza čoraz viac ľudí, ktorým ani zďaleka nie je 80+. Bežne ide o ľudí starších päťdesiat alebo štyridsať rokov. Bohužiaľ výnimkou už nie sú ani mladší ľudia. Dôvody, prečo má niekto komplikovaný a ťažší priebeh stále nie sú plne objasnené, ale je jasné, že sa to deje.

Keď sa situácia nezlepší, všade okolo bude smrť

Unavený a skleslý doktor záverom všetkých žiada, aby naozaj dodržiavali nariadené opatrenia a správali sa zodpovedne nielen k svojmu zdraviu, ale aj k svojmu okoliu. Rýchlosť pandémie totiž môže znamenať veľmi nepríjemný a smutný scenár, kedy bude umierať stále viac ľudí kvôli nedostatku vybavenia, lôžok a personálu.  Takže je potrebné skutočne zabrať a držať sa čo najviac v izolácii, pretože jedine tak sa bude situácia zlepšovať.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 9. novembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.