Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Smejú sa im, no sú to jediní ľudia na svete, ktorí nemávajú rakovinu

reklama:
Amišovia
Amišoviawww.gettyimages.com

Experti na zdravie preskúmali ich stravovanie a životný štýl a následne urobili šokujúci objav. Podľa súčasnej štúdie publikovanej v Žurnále príčin a kontroly rakoviny (Journal of Cancer Causes and Control), sú Amiši v Amerike najzdravšou komunitou ľudí. Zároveň sú jediní, medzi ktorými sa teraz nevyskytuje jediný prípad rakoviny. Ako to títo ľudia dokázali?

Čo zistili vedci z Ohia o Amišoch

Vedci z univerzity v Ohiu preskúmali, ako uvedená komunita žije. Prišli na to, že vôbec nevyužívajú výdobytky „modernej“ medicíny, žijú tradičným životom a napriek tomu zdravím priamo prekypujú. Čo sa týka rakoviny, tak okrem ojedinelých prípadov (zaznamenaných v minulosti) rakovinou takmer nikdy netrpia. To isté platí o mnohých ďalších civilizačných ochoreniach ako sú cukrovka, obezita či dnes tak rozšírené alergie a iné autoimunitné ochorenia. Vedci sa preto zamerali na ich spôsob života, o ktorom predpokladajú, že by mohol byť príčinou absenciou uvedených ochorení.

Život Amišov sa vyznačuje nasledujúcimi charakteristikami:

Amišovia
Amišoviawww.gettyimages.com

Zdravá strava

Výskumníci prišli na to, že Amiši  konzumujú jedine čerstvú, prirodzenú a zdravú stravu, ktorú si sami pestujú. Ich potraviny sú tak oveľa výživnejšie, majú vyšší obsah vitamínov, enzýmov, minerálov a ďalších pre organizmus dôležitých látok.

Absencia toxínov

Amiši nefajčia, nepijú alkohol a žijú väčšinou v neznečistenom vidieckom prostredí. Vyvarujú sa tak najčastejším toxínom, ktorý bežný človek v civilizovanom svete do seba prijíma.

Ťažko fyzicky pracujú

Ťažká práca v poľnohospodárstve, na stavbách a celkový dostatok pohybu zaisťuje, že sa v ich tele tvorí v adekvátnom množstve veľmi dôležitý antioxidant glutatión. Ide o mocný antioxidant, ktorý nemožno prijímať v strave, pretože sa v žalúdku rozloží. Jediný spôsob, ako ho získať je tak, že si ho telo musí samo vyrobiť. K tomu však dochádza jedine počas svalovej aktivity. Navyše, pohyb je jedinou aktivitou, ktorá dokáže zabezpečiť správne prúdenie lymfy. Tá odvádza z tela škodliviny a odpadové látky metabolizmu. Vedci sa domnievajú, že uvedené 3 piliere ich životného štýlu vedú u Amišov k tomu, že sa im vyhýbajú mnohé závažné ochorenia, vrátane rakoviny. Pestovanie a konzumácia vlastných bio potravín ako sú ovocie, zelenina, mliečne a mäsové výrobky tak dáva úplne nový rozmer snahám o dosiahnutie trvalého zdravia.

Amišovia
Amišoviawww.gettyimages.com
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 4. júna 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.