Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skvelý prostriedok proti akné a nečistotám kože- Mandarínkový olej!

reklama:

Upokojujúci efekt
Tento olej pôsobí ako relaxačný prostriedok upokojujúce nervy. Znižuje tiež napätie a emočnú nerovnováhu. Zmierňuje úzkosť, depresiu a nervozitu. Tiež podporuje zdravý spánok.

Čistí krv
Depuratívne vlastnosti oleja pomáhajú očistiť krv tým, že pomáha pri vylučovaní toxických zlúčenín, ako je kyselina močová , nadmerné množstvo soli a ďalšie znečisťujúce látky. Toxíny sa uvoľňujú z tela potom aj močením.

Mandarin essential oil 800x416.jpg

Kontroluje kŕče
Má silné antispazmodické vlastnosti a pôsobí ako relaxant, ktorý uvoľňuje svaly od kŕčov. Uvoľňuje nervový systém.

Podporuje našu krásu
Pri lokálnom použití ako masážny olej pomáha v boji proti celulitíde. Flavonoid nobiletín, ktorý tento olej obsahuje tiež pomáha urýchliť váš metabolizmus , keď sa používa ako tonikum. Navyše mandarínkový olej pomáha s cirkuláciou a rovnováhou žalúdočných štiav v žalúdku.

Ako použiť mandarínkový olej?
Existuje niekoľko spôsobov, ako použiť tento úžasný olej. Môže sa používať pri varení, kúpaní alebo v difuzéri. Môže byť aplikovaný lokálne alebo zmiešaný s jedlom. Odporúčame tieto nasledujúce aplikácie k maximálnemu využitiu mandarínkového oleja:

Môže byť použitý pri čistení domu
Vezmite niekoľko kvapiek a premiešajte ich s vodou. Aplikujte roztok na čistiace handry a použite ho na čistenie povrchov a rôznych zákutí vášho domova. S antiseptickými vlastnosťami pomáha dezinfikovať a čistiť dom.

Dezinfekcia rán
Aplikácia mandarínkového oleja priamo na ranu pomáha zabíjať baktérie a dezinfikuje postihnuté miesto. Znižuje tiež opuchy a začervenanie rany.

Ako masážny olej
Môže byť pridaný do nosného oleja a môže takto byť používaný ako masážny olej. Zmiešajte ho s nejakým ľahkým nosným olejom, ako je jojobový olej alebo kokosový olej. Doporučený pomer je jedna kvapka mandarínkového esenciálneho oleja na každých 5 ml preferovaného nosného oleja.

Na strie
Ak chcete zabrániť striám, skúste zmiešať 1-2 kvapky mandarínkového esenciálneho oleja s 1-2 kvapkami levanduľového oleja a čajovej lyžičky preferovaného nosného oleja a rozotrite túto zmes na postihnuté miesto .

Super na zápaly
Upokojuje všetky typy zápalu v systémoch tela, konkrétne v respiračných, obehových, tráviacich, nervových a vylučovacích systémoch.

Vnútorne
Jednoducho pridajte kvapku mandarínkového esenciálneho oleja do pohárika vody a vypite na využitie zdravotných výhod tohto oleja. Mandarínkový olej obsahuje aj antioxidanty a môže byť použitý v rôznych receptoch – má zaujímavú chuť.

V aromaterapii
Tento olej môžete použiť v difúzori alebo v aróma sviečke. Mandarínkový olej má pri aromatickom použití povznášajúce vlastnosti.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 7. januára 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.