Možno u sprchových gélov je penivosť pomerne príjemná. Pomáha nám zistiť, aké časti tela sme už namydlili a v neposlednom rade nám ponúka aj jedinečný efekt.
Vzdávať sa tohto benefitu je pritom úplne zbytočné. Stačí vedieť, z čoho vyrobiť základ sprchového gélu. Budete síce musieť na návštevu do drogérie, ale oplatí sa to.
Prírodný sprchový gél z kastílskeho mydla
Túto unikátnu ingredienciu zoženiete v každej lepšej, dobre zásobenej drogérii . A samozrejme sa dá tiež objednať na internete . Pokiaľ ho pridáte do svojho sprchovacieho gélu, budete si môcť užívať dobrej penivosti bez pridania akýchkoľvek chemických činidiel.
Aké ďalšie ingrediencie budete pre výrobu svojho bylinkového sprchového gélu potrebovať?
Recept:
- 100 ml kastílskeho mydla
- 2 lyžičky obľúbeného rastlinného oleja (jojobový, mandľový, olivový, sezamový, kokosový, hroznový a pod.)
- 50 kvapiek esenciálneho oleja
Tip navyše: pridať môžete aj jednu lyžičku vitamínu E (k dostaniu v lekárňach vo forme kvapiek). Hodiť sa vám bude najmä v letných a zimných mesiacoch, kedy vaša pleť dostáva poriadne zabrať vďaka rozmarom počasia.
Výroba:
Všetky ingrediencie jednoducho premiešajte – alebo ešte lepšie, pretrepte. Cieľom je získanie homogénnej hladkej hmoty. Tú prelejte do vhodnej nádoby (najlepšie vzduchotesnej) a užite si ju. Vzhľadom k tomu, že recept neobsahuje vodu, vydrží vám tento prírodný gél v domácich podmienkach aj 10-12 mesiacov. My sa však domnievame, že ho spotrebujete oveľa skôr. Na druhej strane môže ísť aj o pekný darček pre niekoho blízkeho.
Ako si recept na základný bylinkový sprchový gél ešte vylepšiť?
Med pre vláčnejšiu pokožku
Ak na neho nie ste alergickí a zaujíma vás, ako dokáže vašu pokožku zjemniť a zvlhčiť, pridajte do základného receptu 2-4 lyžice tekutého medu . Budete musieť trepať o niečo dôkladnejšie, avšak trvanlivosť takto pripraveného gélu sa tým napodiv nijako nezmenší. Podmienkou je iba jeho uskladnenie vo vzduchotesnej nádobe.
A prečo si dopriať práve med? Pokožku dokáže naozaj dobre hydratovať , je teda vhodný najmä pre tú presušenú a tzv. Zrelú. Pomáha tiež rýchlejšie hojiť najrôznejšie poškodenie, takže sa osvedčuje aj po holení a obdobných procedúrach.
Náš tip: ak v obchodoch narazíte na slovné spojenie esenciálny olej, ide len o synonymum názvu éterický olej, takže po takom produkte siahnite bez obáv. Použiť možno aj tzv. Hydroláty , ktoré sú o niečo jemnejšie a vhodné najmä pre malé deti. Naopak názvami ako vonný olej alebo aróma olej značí syntetiku, ktorú by ste v prírodnom sprchovom géle určite nechceli.