Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skupina väzňov sa zišla na nádvorí a keď začala hrať hudba, tak urobili toto

reklama:
väzni
väzniyoutube.com

Keď sa povie väznica, vybaví sa asi väčšine z nás niečo iné ako tanec. V prípade jednej väznice na Filipínach to ale nie je pravda. Väznicu celosvetovo preslávili tanečné videá jej väzňov, predovšetkým na piesne Michaela Jacksona This Is It, They Do not Care About Us či We Are The World.

Originálny nápad

Nápad naučiť väzňa choreografiu na pieseň Michaela Jacksona pochádza od jeho dlhoročného choreografa Travisa Payna, ktorý pred niekoľkými rokmi väznicu navštívil a choreografiu na pieseň This Is It väzňov sám naučil. Tí ju následne začali cvičiť a zlepšovať niekoľko hodín denne, a tanec sa tak postupne stal dôležitou súčasťou ich života a zároveň spôsobom, ako tráviť voľný čas. Väzni vďaka tancu každý deň navyše cvičia nielen svoje telo ale aj myseľ. Do programu je zapojených viac ako tisíc päťsto väzňov. Videá tancujúcich väzňov v oranžovo-čiernych väzenských kombinézach videlo už milión ľudí.

Po smrti Michaela Jacksona v roku 2009 vzdalo vyše tisíc päťsto väzňov spevákovi hold spoločnou choreografiou na jeho veľmi úspešnú pieseň Thriller, ktorú nacvičili spontánne počas niekoľkých málo hodín po Jacksonovej skone. Jeho smrť mnohých väzňov veľmi zarmútila aj preto, že verili, že by za nimi raz legendárny spevák mohol treba prísť a spoločne s nimi si na niektorú pieseň zatancovať.

Kariéra vďaka väzeniu

Väčšina väzňov, medzi ktorými sú aj odsúdení za násilné trestné činy či obchod s drogami, je pohybovo veľmi nadaná a ich „tanečný talent“ im môže pomôcť aj po prípadnom prepustení z väznice, lebo niektorí tak pre prepustenie našli ľahko prácu ako profesionálni tanečníci. Navyše netradičná aktivita väzňov prináša zvýšený záujem aj o väznicu samotnú, a tak organizuje aj špeciálne vystúpenie pre verejnosť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 2. októbra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.