Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Škrabance z okuliarov dokáže odstrániť jedlá sóda, zubná pasta alebo vosk.

reklama:
slnečné okuliarewww.gettyimages.com

Ako počujeme už od našich mladých rokov, takmer zo všetkých strán, pred slnkom by sme si nemali chrániť iba kožu, ale najmä tiež samotné oči. Hoci to možno necítime, oči na slnko reagujú veľmi citlivo. Jediným problémom je, že sa to môže prejaviť, ako mnoho iných ochorení, až po rokoch. Dbať by sme preto mali ako na kvalitu slnečných okuliarov, tak i na ošetrenie samotných okuliarov.

Ochrana okuliarov je základ

Ak ste si už nejaké okuliare zaobstarali, mali by ste im venovať dostatočnú pozornosť aj počas ich používania! Pri prvom škrabancami, ktorý nemusí byť zďaleka ani posledný, si prečítajte niekoľko trikov a svoje okuliare ihneď ošetrite tak, ako si to zaslúžia.

Ako odstrániť škrabance?

Ak tieto dve zázračné pomôcky ešte nevlastníte, tak si ich v najbližšom čase kúpte. Handričku, alebo vatu na striebro alebo meď dokáže pri  kvalitných okuliaroch urobiť zázraky. V istých prípadoch môžete použiť aj kvapôčku odlakovača. Jemne, ideálne cez bavlnenú látku, pretrite sklíčko odlakovačom a potom ešte jemnejšie vatou, alebo handričkou na striebro okuliare vyleštite. Ak máte slnečné sklá naozaj kvalitné, škrabanec zmizne.

Použite jedlú sódu

Použiť možno aj zmes vody a jedlej sódy. Pamätajte, že konzistenciou by mala zmes pripomínať smotanu. Pastu naneste mäkkou handričkou na poškodené skla a nechajte 15 sekúnd pôsobiť. Potom dôkladne umyte, aby na sklách nezostala žiadna pasta.

Čo takto zubná pasta?

Zubnú pastu tiež môžete v jemnej vrstve naniesť na sklá a potom veľmi opatrne trieť handričkou. Trite sklá asi minútu a potom pastu zmyte. Po škrabancoch  by nemala zostať ani stopa.

Vezmite sviečku

Nikdy nepochybujte o účinkoch vosku, nech ho použijete kdekoľvek! V prípade leštenia a ošetrenia okuliarov je ideálnym pomocníkom vosk na auto. Áno, čítate správne, vosk na auto dokáže sklá vyleštiť a zbaviť povrchových škrabancov jedna radosť. Jednoducho vosk handričkou trite o sklá, kým škrabance nezmiznú.

Sú aj ďalšie možnosti

Prášok na zuby je tiež dobrým riešením, ak viete, ako s ním zaobchádzať. Keďže väčšina práškov je dosť ostrých, musíte dbať na to, aby ste si zaobstarali úplnú múčku.Aby sa dal  takýto prášok  použiť. Či je prášok dostatočne jemný zistíte jednoducho. Potrite si ním Vaše vlastné líca a okamžite budete vedieť, či Vás prášok drie, alebo nie.

Nezabúdajte pritom ale aj na fakt, že týmito spôsobmi odstránite len povrchové škrabance. Na tie hlbšie Vám už nepomôže nič. Jedine tak výmena skiel za nové.

Jemnosť je základ

Pri ošetrovaní Vašich skiel dbajte hlavne na jemnosť práce a nezabúdajte, že do slnečných okuliarov sa oplatí investovať. Nikdy ich preto nekupujte na ulici v stánkoch či v pofidérnych  módnych obchodoch, kde výrobca ani netuší , čo je to vlastne kvalitný filter!

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 20. februára 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.