Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Silné a zdravé nechty ? Čo im škodí a čo prospieva ?

reklama:
Aby nechty mohli vyzerať dobre, musia byť predovšetkým zdravé.
Ako to docieliť ?Aké sú fakty a mýty o tom, čo nechtom naozaj škodí a čo naopak pomáha?

Nechty sú denne vystavované veľkému tlaku a záťaži. Používame ich stále – pri umývaní riadu, pri práci na záhrade, pri upratovaní a veľa iných činnostiach.

Preto dochádza k ich vysúšaniu, strácajú pružnosť, častejšie sa štiepia a lámu.

Zvlášť s pribúdajúcim vekom potrebujú ruky a nechty pravidelnú starostlivosť a hlavne hydratáciu, aby zostali zdravé a dobre vyzerali.

Spevňujúci laky na nechty

Spevňujúce laky na nechty obsahujú látky, ktoré bránia štiepeniu nechtov,ale zároveň však nechtom uberajú na pružnosti a tie sa potom viac a ľahšie lámu.

Nail manicure.jpg

Odlakovače na nechty

Je pravdou, že väčšina odlakovačov na nechty je vyrobená na báze alkoholu, čo spôsobuje ich vysúšaniu a lámavosť. Dôležité je nechty pravidelne hydratovať vhodnými krémami a olejmi, ktoré zároveň pomôžu k zvláčneniu pokožky.

Po odlakovaní nechtov by nemalo nasledovať nové lakovanie, nechty by si mali od týchto chemikálií pár dní oddýchnuť.

Želatína

Kedysi sa tvrdilo, že želatína má veľký vpliv na krásu a pevnosť nechtov, ale želatína nemá preukázateľne žiadne vlastnosti, ktoré by ovplyvňovali zdravie, silu a vzhľad nechtov.

Gélové nechty

Kvalita prírodných nechtov sa po ich aplikácii značne zhorší. Ak sa rozhodnete gélové nechty vyskúšať, zverte sa do starostlivosti profesionálov a dbajte tiež na inštrukcie ohľadom následnej starostlivosti o ne, aby vydržali dlho krásne. Odborníkom prenechajte aj ich odstraňovanie.

Img17.jpg

Zatláčanie kožičky

Rastúca kožtička v spodnej časti nechtu chráni nechtové lôžko, aby nedošlo k jeho poraneniu. Pri zatláčaní nechtovej kožtičky, je potrebná opatrnosť a príliš to nepreháňať .

Pokiaľ dôjde k prílišnému obnaženiu lôžka, môže dôjsť k poraneniu a vzniku bolestivé infekcie, plesne či dokonca zápal.

Hydratácia

Predovšetkým je nutné dbať o ich hydratáciu , tá je kľúčom ku všetkému, a je nutná aj pre našu kožu a celý organizmus. V lekárňach nájdete široký sortiment kvalitnej hydratačnej kozmetiky na ruky a nechty, nemenej dôležitá je však zdravá životospráva.

Grow_nails.jpg

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 25. februára 2016

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.