Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Signály, ktoré vaše telo vysiela, aby vás upozornilo na cukrovku. Nemali by sme ich brať na ľahkú váhu

reklama:
cukrovka
cukrovkawww.freepik.com

Diabetes mellitus je bežný stav, ktorý môže mať vážne, život ohrozujúce následky, pokiaľ nie je správne liečený. Ide o nevyliečiteľné ochorenie, ktoré spôsobuje, že telo nedokáže správne regulovať hladinu cukru v krvi. U ľudí s diabetom sa inzulín nevytvára v dostatočnej miere alebo vôbec. Môže sa tiež stať, že na to telo nereaguje adekvátne.

Časté močenie

Jedným z najčastejších príznakov cukrovky sú časté návštevy toalety. Telo sa totiž chce zbaviť prebytočného cukru v krvi. Obličky potom majú viac práce a pri ich preťažení telo všetok cukor vymočí.

Rozmazané videnie

Vysoká hladina cukru v krvi spôsobuje opuchy šošoviek v očiach. To má zase dôsledky pre kvalitu videnia. Diabetes môže tiež ovplyvniť nervy, ktoré riadia produkciu sĺz a spôsobiť vysychanie očí.

Časté infekcie, ktoré sa ťažko liečia

Keď sa telo tak veľmi snaží vyrovnať so zvýšenou hladinou cukru, má menej sily na hojenie rán a boj s infekciou. Váš imunitný systém slabne, a preto sa vaše telo stáva náchylnejším na choroby.

Obrovský hlad

V počiatočných štádiách cukrovky je bežné, že človek pociťuje veľký hlad. Glukóza v krvi sa nemôže dostať do buniek, čo bráni premene potravy na energiu, a to spôsobuje, že máte častejší pocit hladu.

Častý pocit veľkého smädu

Ak máte neustále smäd alebo máte problémy s uhasením smädu, môže to súvisieť s cukrovkou. Toto ochorenie spôsobuje nadmerné hromadenie cukru v krvi a spôsobuje, že obličky pracujú tvrdo a vyžadujú prístup k väčšiemu množstvu tekutín.

Chudnutie bez dôvodu

Keď telo tvrdo pracuje, aby sa zbavilo prebytočných tekutín, často to vedie k strate hmotnosti. Ak strácate kilá bez vynaloženia akéhokoľvek úsilia z vašej strany, môže to byť príznak cukrovky.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 21. mája 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.