Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sekty vás môžu ovplyvniť a zničiť

reklama:
Už sa vám stalo, že pri dverách zazvonil poisťovací agent, alebo finančný poradca? Pustili ste ho dnu? Ak ste tak urobili, ste veľmi ľahkou korisťou do tzv. kultov a siekt.

Je to spoločenstvo ľudí, ktorých spája oddanosť iba jednému spoločnému cieľu. Býva vedený jednou, alebo niekoľkými autoritami. Tí zabezpečujú na získavanie nových členov, od ktorých si vyžadujú oddanosť a vernosť.

Hlásajú, že sú jedinou správnou voľbou pre ľudstvo i jednotlivcov, riešia všetky globálne a osobné problémy. Nový člen je povinný hlásať dogmy a získavajú ďalších členov. Ten, kto sektu opustí, sa stane nepriateľom, zlyhal v záchrane sveta i seba samého.

Verbuje sa metódou psychickej manipulácie. Sektári sú väčšinou milí, srdeční, komunikatívni  ľudia. A vedia  zmanipulovať ľudí, presvedčia ich o posolstve, záchrane sveta. Sú školení na výber a nadväzovanie prvého kontaktu s rôznymi ľuďmi. Títo ľudia sú slabšie a jednoduchšie ovplyvniteľné osoby, ktorí prežívajú osobnú krízu, životné zmeny, vo vzťahoch zlyhávajú. Najväčší záujem je o vzdelaných, zdravých osôb, ktoré pôsobia seriózne a pridávajú kultu váženosť. Získavajú  ich prostredníctvom prednášok, vzdelávacích a kultúrnych centrách. Čerpajú z ich vzdelania, získavajú od nich finančné zdroje, po zmanipulovaní sektou dokážu odovzdať aj svoj majetok, vo viere, že to pomôže.

Ako vás dokážu naverbovať a ovplyvniť? Pozvú vás na spoločné podujatie. Spoločne sa modlíte, cvičíte, hľadáte vnútorný pokoj. Bombardujú vás láskou, súcitom, podporujú vás, tak sa začína manipulovanie. Prejavia o vás záujem. Budú vás počúvať. Keď si vás získajú, začnú vami manipulovať svojimi tvrdeniami. Nalákajú na šťastný život. A odvolávajú sa na svojho vodcu.

Pozvú vás  na narodeninovú oslavu, na ktorej bude pár priateľov, ktorý vás dokážu presvedčiť ako sa im dobre a úžasne žije, aké dobré veci pre svet robia. Môžu sa u nich presvedčiť, že je ten človek spokojnejší.

Človek, ktorý sa dostal pod vplyv kultu  alebo sekty, si neprizná, že sa dal zmanipulovať. Stratí svoj názor, nesmie slobodne vyjadrovať, stratil reálne chápanie a myslenie, a vyznáva iba jediný názor.

Niektoré sekty dokonca vymývajú mozgy. Používajú cvičenia, ktoré ľudí privádzajú do tranzu. Od základu menia životy, ku ktorému je už nemožné sa vrátiť. Odrezávajú ich od reality, diktujú s kým sa môžu stretávať, čo môžu čítať a kde môžu C´chodiť.  Sekty bývajú náboženské, politické, komerčné, terapeutické. Ak sa stretnete s takýmto človekom, ktorý  na vás skúša takéto podobné a jednotlivé praktiky, odmietnite. Aj keď vám veľa nasľubuje. Nenavštevujte hromadné stretnutia, nečítajte letáky, nebuďte zvedaví!  takéto dôsledky bývajú fatálne. Patria tam napríklad hromadné samovraždy, prikázané manželstvá, sebapoškodzovanie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 23. júna 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.