Jogurt pomáha obnoviť ochrannú vrstvu pokožky , pomáha problematickej pleti s rozšírenými pórmi a osviežuje unavenú pleť.
Tiež je vhodný pre upokojenie pokožky v letnom období, pri nadmernom opaľovaní či dokonca popáleninách.
Masky z jogurtu sa dajú pripraviť na mnoho spôsobov a záleží, či hľadáte osvieženie, masku s protizápalovým účinkom, zjemňujúce, sťahujúce alebo čistiace…
Spoločne sa dnes pozrieme na rôzne typy pleťových masiek , kde je základnou surovinou práve jogurt.
Pleťová maska pre suchú pleť
Biely jogurt zmiešame asi s 12 timi mletými madľami. Ďalej pridáme dve lyžice medu, maska je výživná a pre suchú pleť , ako stvorená. Pridáme ešte dve lyžice oleja z pšeničných klíčkov, ale môže byť aj olivový či orechový. Pri nanášaní tejto zmesi pokožku masírujeme, aby sa prípravok dostal čo najhlbšie. Jemne drvené oriešky pôsobia, ako šetrný peeling , med dodá potrebné vitamíny, jogurt zvláčňuje aj hydratuje a olej mimo vitamínov premastí suchú kožu.
Čistiaca a protizápalová maska
Potrebovať budeme 10 guličiek hrozna , hrsť rozomletých ovsených vločiek a téglik bieleho jogurtu. Guličky roztlačíme, zmiešame s jogurtom a ovsenými vločkami . Ovocné kyseliny umocnia čistiaci účinok jogurtu. Pleti sa tak dostanú minerály, vitamíny, ovocné cukry a hydratácia. Necháme pôsobiť 15 minút a opláchneme vlažnou vodou.
Zjemňujúca pleťová maska
Téglik bieleho jogurtu zmiešame s lyžicu medu a jedným bielkom. Nanesieme na tvár a necháme pôsobiť 15 minút. Med vyťahuje z pokožky toxíny a je protizápalový. Táto maska sa hodí pre všetky typy pleti.
Pri nanášaní pleťovej masky máme vždy vopred dokonale vyčistenú pokožku a nezabúdajte aj na starostlivosť o krk a dekolt. Ak sa vám zdá, že máte masky príliš veľa, verte, že krk a dekolt vám za to jedného dňa poďakujú. Rovnako tak je možné masku nanášať aj na ruky.