Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rodičia robia obrovskú chybu, ak nechajú svoje dieťa preniknúť v noci k nim do postele a spať s nimi!

reklama:
Fb 72.jpg

Všetci si pamätáme na naše detstvo, keď sa nám zdal zlý sen, neváhali sme ani sekundu a bežali do bezpečného úkrytu – do postele k rodičom. Je úplne jedno, aký je rok, v tomto sú deti stále rovnaké a vždy budú hľadať útočisko u svojich rodičov. Ak patríte ale medzi mamičky a oteckov, ktorí nechávajú svoje deti spať pri sebe v posteli, robíte veľkú chybu, pretože spoločné spanie detí s rodičmi nie je tak dobré, ako sa môže zdať.

Výskum z Brazílie

Rodičia robia obrovskú chybu, keď nechávajú svoje deti spať pri sebe v posteli. Môže to mať totiž veľký vplyv na duševné zdravie dieťaťa. Brazílsky výskum, ktorého sa zúčastnilo 3 583 detí, rozdelil účastníkov do štyroch skupín:

  • Tí, ktorí nezdieľajú posteľ so svojimi rodičmi (44,4%)
  • Tí, ktorí spia s rodičmi iba spočiatku (36,2%)
  • Tí, ktorí začali spať s rodičmi neskôr (12%)
  • Tí, ktorí spia s rodičmi stále (7,4%)

Duševné zdravie dieťaťa

Vedci dospeli k záveru, že spoločné spanie s rodičmi, či už v jednej miestnosti alebo posteli, môže poškodiť duševné zdravie dieťaťa. Tie deti,

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 21. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.