Rakytník, preto získal titul „zázrak“ v prírodnej medicíne a farmaceutickom priemysle

Zdieľať
rakytník

Rakytník je jednou z najstarších známych bylín. Jeho použitie je tak rozšírené, že zaslúžene získalo titul „zázrak“ naturopatie a farmaceutického priemyslu.

Optimálna doba zberu tejto bobule je august a september. Rakytník rešetliakový je ker, ktorý rastie na brehoch riek v močaristej a piesočnatej krajine.

Jeho plody obsahujú dvakrát viac vitamínu C ako ruža a 10 krát viac ako citrusové plody.

Šťava z neho získaná je bohatá na vitamíny A, B1, B2, B6, B9, E, K, P, F, ale obsahuje aj látky s priaznivými účinkami ako je celulóza, betakarotén (viac v čistom percente ako v mrkvovej dužine), fosfor , vápnik, horčík, draslík, železo, sodík a komplexné oleje.

Zdravotné účinky rakytníka boli známe už od staroveku a potom boli využívané vo všetkých častiach rastliny, ako sú puky, listy, kôra a plody, konzumované čerstvé alebo sušené. Okrem toho sa z neho teraz vyrába šťava na pitie, sirup, nálev a olej.

Rakytník je veľmi dobrý protizápalový a možno ho s úspechom použiť aj pri chudnutí. V prípade očných ochorení je olej z neho extrahovaný skutočným elixírom, pretože zlepšuje videnie a zmierňuje únavu očí.

Pri nízkej imunite a náchylnosti na infekcie sa odporúča užívanie pitnej šťavy extrahovanej z rastliny, ktorá svojim obsahom vitamínov a minerálov pomáha telu bojovať s chorobou. Okrem toho , rakytník rešetliakový, ovocie, tiež slúži ako prírodné antibiotikum , čo je veľmi užitočné pri liečbe bakteriálnych infekcií.

V skorých štádiách hepatitídy a cirhózy pečene je veľmi účinné užívanie plodov a šťavy z nich extrahované. Rakytníkový sirup tiež poskytuje vynikajúce výsledky pri liečbe prechladnutia, bronchitídy a zápalu pľúc.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané