Takzvané púdrové obočie je modernou technikou permanentného make-upu. Aké má výhody a môžete očakávať aj nejaké úskalia? Zistíte to v nasledujúcej recenzii.
Čo je púdrové obočie
Inak sa nazýva aj Powder Brows alebo ombré obočie, prípadne sa v kozmetických ponukách štúdií uvádza ako permanentný make-up obočia púdrovou metódou.
Na jeho vytvorenie sa používa špeciálny strojček, ktorý sa nazýva dermograf. Prebieha tak, že sa do prázdnych miest v obočí tetujú drobné bodky. Ihlička umožňuje vytlačiť množstvo bodov, ktoré následne vytvoria tieň a farebný prechod. Tým sa definuje prirodzená línia obočia.
Výsledok podľa kozmetičiek jednoducho vyzerá, ako by si ho klientka vykreslila tieňom či ceruzkou. Ide teda o kompromis medzi tým, aby obočie vyzeralo upravene a zároveň nepôsobilo ako nakreslené. Vyhnete sa tak efektu dvoch tmavých oblúkov nad očami.
Aký je rozdiel medzi púdrovou metódou a microbladingom?
Najčastejšie sa výhody a nevýhody tejto metódy posudzujú v kontexte porovnania so známejším microbladingom.
Hlavnými výhodami tejto technológie sú:
- vytvára prirodzený efekt
- hodí sa pre klientky, u ktorých nemožno použiť microblading
- rýchlejšie hojenie po zákroku
Púdrové obočie je pomerne invazívny zásah. V porovnaní s microbladingom je menej šetrný, pretože sa pigment aplikuje do hlbších vrstiev kože.
V princípe pripomína táto kozmetická technika klasické tetovanie. Hĺbka vpichu sa tak dá veľmi dobre kontrolovať vďaka tomu, že sa pracuje so strojčekom. Nebýva preto na druhú stranu problém s usadzovaním pigmentu. Vytvoriť sa navyše môže výraznejšie obočie alebo urobiť aj jemnejšiu formu tetovania.
Avšak limitujúce môže byť vykonávanie púdrového obočia pri veľmi mastnej pokožke. Maz prakticky „vyplavuje“ pigment a mení sa aj jeho štruktúra. Obočie potom môže byť rozpité. Typickým problémom je zahojenie do šedého odtieňa. Preto niektoré kozmetičky pri veľmi mastnej pleti tento postup neodporúčajú.
Zdroj: extrafit.cz